Przytycie, migreny, sucha i swędząca skóra, wypadające włosy i ciągłe zmęczenie a wyniki TSH

Jestem rok po porodzie. Ostatnio duzo przytylam. Mam migreny, suchą swędzącą skórę, wypadające włosy, ciągle zmęczona i śpiąca. Obfite miesiączki. Ciągle mi zimno. Temperatura po przebudzeniu 36.3 lub 36.4. Objawy sugerowaly problem z tarczycą (pojawialo się to juz w rodzinie). Zrobiłam badania: TSH wynik:5,750. Norma: 0,270-4,200 FT4 wynik: 1,04. Norma: 0,93-1,70 anty-TPO wynik: 60,38. Norma: 0,00-34,00 Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził ze nie ma problemu, odchylenia są male. Ma racje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie USg gruczołu tarczowego.