Pulsowanie w uchu, bóle głowy i bezsenność a nerwica

Witam. Od ponad pół roku słysze jak szumi/pulsuje mi w uchu/głowie(nie potrafie dokładnie określić) po prawej stronie, do tego miewam bule głowy, bezsenność. Myślałam, że mam problem z uchem, jednak po wizycie u laryngologa okazało się, że uszy mam zdrowe i słuch również. Nie wiem do kogo się zgłosić o pomoc. Wiem, że sama nie postawie sobie diagnozy, ale czy problemem mogą być nerwy( nerwica)? Dodam, że jestem osobą strachliwą i tak naprawde wszystkiego się boję, boję sie że to tętniak.

Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, następnie do neurologa oraz do psychologa. Na początku należy wykluczyć podłoże somatyczne Pani dolegliwości i dopiero później przejść do możliwych przyczyn natury psychologicznej. Szumy, czy piszczenie w uszach może być objawem nerwicy, jednakże czy tak rzeczywiście jest niezbędna jest osobista konsultacja ze specjalistą po uprzednim - jak już napisałam- wykluczeniu źródeł somatycznych. Pozdrawiam.

Jeżeli wykluczyła Pani przyczynę laryngologiczną, warto udać się na konsultację do psychologa / psychoterapeuty. Jeżeli przyczyna Pani dolegliwości jest psychosomatyczna, co Pani podejrzewa, ci specjaliści będą w stanie postawić diagnozę i zaproponować leczenie.