Uczucie pulsowania w uchu i skrzypiące kości z tyłu głowy

Mam 19 lat, jestem osobą bardzo nerwową. Strasznie mi dokucza jakby bicie serca w lewym uchu, jest to bezbolesne aczkolwiek nieprzyjemne, do tego cały czas słysze z tyłu głowy "skrzypiące kości" jakby ktoś łamał chipsy , jest to również bezbolesne ale dokuczliwe i nie przyjemne, co może mi dolegać?

Trudno powiedzieć. Proponuję taki plan działania:
- wizyta u lekarza POZ i podstawowe badania medyczne w celu sprawdzenia czy nie ma Pani jakichś niedoborów
- wizyta u neurologa i badania neurologiczne - w celu sprawdzenia czy Pani dolegliwości nie mają takiego właśnie podłoża
- wizyta u ortopedy - jeżeli wcześniejsze badania nic nie wskażą, warto sprawdzić czy problem nie wynika z ucisku kręgów w kręgosłupie, gdyż czasem właśnie tak może się to objawiać
- jeżeli żadne badania fizykalne nie przyniosą wiedzy o źródle somatycznym - proszę udać się na konsultację z psychologiem, gdyż być może dolegliwośći mają podłoże nerwicowe.
Niestety bez osobistego kontaktu i wykonania badań jakiekolwiek stwierdzenie, że dolega Pani to czy tamto byłoby jedynie wróżeniem z fusów. Proszę zadbać o badania i podjemować dalsze kroki na ich podstawie. Pozdrawiam.

Na początek warto skorzystać z pomocy laryngologa, który sprawdzi, czy problem związany jest z budową, pracą czy choroba uszu. Jeśli wykluczy Pani somatyczne podłoże trudności- będzie to wskazywać na ich emocjonalne pochodzenia, a wówczas należy się zgłosić do psychologa.