Zawroty głowy i niedobór witaminy B12

Witam serdecznie od paru miesięcy mam pewien problem otóż miewam lekkie zawroty głowy np. przy patrzeniu na jakiś przedmiot odczuwam jakby się delikatnie przesuwał jest to dla mnie uciążliwe. Mają charakter przewlekły Objawy występują różnie czasem jest wszystko w porządku i nie odczuwam żadnych dolegliwości Dodam jeszcze że w ubiegłym roku robiłem sobie badania krwi w których wykazało że mam niedobór witaminy B12 i lekką anemię, jestem człowiekiem dosyć nerwowym czy to może mieć jakiś wpływ?

Mgr Monika Hibner

Witam,
zawroty głowy mogą mieć podłoże emocjonalne. Zawsze warto skonsultować to z psychologiem czy psychoterapeutą, chociażby przyjrzeć się co ostatnio wydarzyło się w Pana życiu. Bywa tak że początkowo trudno te objawy z czymś powiązać a po konsultacji ze specjalistą staje się to bardziej widoczne. Objawy które odczuwa Pan na poziomie cielesności mogą również być reakcją organizmu na to co dzieje się w Pana życiu.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Warto skonsultować się z lekarzem i powtórzyć badania. Jeśli nie wskażą na zaburzenia o podłożu somatycznym, będzie to oznaczało ich emocjonalne podłoże. Wówczas należy zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię.