Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawroty głowy i niedobór witaminy B12

Witam serdecznie od paru miesięcy mam pewien problem otóż miewam lekkie zawroty głowy np. przy patrzeniu na jakiś przedmiot odczuwam jakby się delikatnie przesuwał jest to dla mnie uciążliwe. Mają charakter przewlekły Objawy występują różnie czasem jest wszystko w porządku i nie odczuwam żadnych dolegliwości Dodam jeszcze że w ubiegłym roku robiłem sobie badania krwi w których wykazało że mam niedobór witaminy B12 i lekką anemię, jestem człowiekiem dosyć nerwowym czy to może mieć jakiś wpływ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Mgr Monika Hibner
Mgr Monika Hibner Psycholog

Witam,
zawroty głowy mogą mieć podłoże emocjonalne. Zawsze warto skonsultować to z psychologiem czy psychoterapeutą, chociażby przyjrzeć się co ostatnio wydarzyło się w Pana życiu. Bywa tak że początkowo trudno te objawy z czymś powiązać a po konsultacji ze specjalistą staje się to bardziej widoczne. Objawy które odczuwa Pan na poziomie cielesności mogą również być reakcją organizmu na to co dzieje się w Pana życiu.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Warto skonsultować się z lekarzem i powtórzyć badania. Jeśli nie wskażą na zaburzenia o podłożu somatycznym, będzie to oznaczało ich emocjonalne podłoże. Wówczas należy zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy