Zawroty, ucisk w głowie, drgawki i nerwowość

witam od kilku tygodni odczuwam zawroty głowy i ucisk w głowie męczą mnie również kłucia w różnych częsciach głowy zwłaszcza w skroniach i z tyłu głowy.Drży mi również całe ciało.Dodam że jestem bardzo nerwowy i duszę wszystko w sobie

Witam,
Pana objawy mogą mieć zarówno podłoże neurologiczne jak i psychologiczne. Potrzeba jest na pewno udać się do dobrego neurologa, który wykluczy schorzenia neurologiczne. Jeśli objawy nie miną można udać się również do psychoterapeuty, aby wykluczyć przyczynę psychosomatyczną. Napisał Pan, ze wszystko "dusi w sobie", takie powstrzymywanie wyrażania również czasem przeradza się w objaw somatyczny.

Pozdrawiam
Lidia Polsakiewicz- Grzesiczek

Polecam najpierw konsultację neurologiczne. W sytuacjach, w których pojawia się fizyczny ból, najpierw należy skonsultować się z lekarzem, lub jednocześnie z lekarzem jak i z psychologiem, informację o fizjonomii są dla psychologa ważną wskazówką i wskazaniem lub przeciwskazaniem dla psychoterapii.

Pozdrawiam
Daniel Filipek

Dzień Dobry,

Dolegliwości fizyczne, których Pan doświadcza mogą być związane z tłumieniem emocji, o którym Pan pisze. W pierwszej kolejności jednak należy odbyć wizytę u lekarza. Może się Pan zgłosić do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wywiad i skieruje na specjalistyczne konsultacje. Jeśli w ich trakcie zostanie wykluczone fizjologiczne podłoże Pana dolegliwości wówczas należy udać się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.