Uczucie ciężkiej głowy, pulsowanie skroni, zawroty, ból głowy, problemy z koncentracją i ucisk w szczęce a stres

Co myslec o tych objawach? Rano przeważnie w pracy ale nie codziennie uczucie ciężkiej głowy, pulsowanie skroni po prawej stronie, zawroty głowy, cisnienie w glowie, bol glowy lekki z przodu, problemy z koncentracja, pocenie rak, nieznośne myśli, uczucie ucisku w szczęce dolnej, wieczorem zmęczenie podkrążone oczy często te objawy występują w sytuacjach po stresowych lub stresowych. Badania wszystkie w normie. cisnienie 128/90-95
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Witam,

rozumiem Pana obawy i troskę, to bardzo ważne, że nie pomija Pan dostrzeganych sygnałów, że chce je Pan zrozumieć, poznać źródło ich powstawania. Może dzięki temu zatroszczy się Pan o siebie. Objawy o których Pan wspomina, jeśli nie mają podłoża somatycznego, mogą wskazywać że układ nerwowy przejmuje kontrole nad procesami fizjologicznymi. Pojawia się lęk, pobudzenie, niepewność lub inne emocje które są intensywnymi impulsami i stymulują ciało do zmian.
Wśród takich objawów mogą się znaleźć:
zawroty głowy, omdlenia,duszności,kołatanie serca,obfite
bóle, naprzemiennie odczuwanie ciepła i zima itp.
Wykonał Pan badania, może warto spotkać się z lekarzem i porozmawiać o swoich dolegliwościach, jeśli zostanie wykluczone podłoże somatyczne, warto rozważyć możliwość spotkania z psychologiem.


pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

0

Przyczyn może byc wiele; schorzenia neurologiczne, hematologiczne, endokrynologiczne i inne....
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad czyli bardzo dokładna znajomośc objawów, innych chorób oraz badanie przedmiotowe. Proszę udac się do lekarza, diagnostyka przez internet na podstawie kilku ogólnych objawów nie ma sensu.

0

Dzień dobry, opisuje pan bardzo dużo objawów, które mogą mieć podłoże nerwicowe, jednak musi to być zdiagnozowane przez specjalistę. Zachęcam do pełnej diagnozy u psychologa - pschytoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania. W zależności od nasilenia objawów może zalecić kontakt z lekarzem psychiatrą i rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty