Problemy z tarczycą a zespół napięcia przedmiesiączkowe

Witam.Czy problemy z tarczyca przyczyniają się do PMS.Mam Hasimoto,po ciazy nadczynnosc a teraz niedoczynność. Od porodu mam jakieś lęki,ataki paniki,jestem nerwowa,denerwują mnie drobne rzeczy,płacze bez powodu,a zauważyłam ze to wszystko nasila się na okolo 2 tygodnie przed okresem. A do tego ogromna sennosc,pustka w głowie i zawroty.Czy to się dzieje przez hormony???

Okres poporodowy związany jest z pewną huśtawką emocjonalną, która może wpływać na nastrój i samopoczucie. Podobnie jak zaburzenia endokrynologiczne związane z tarczycą. Jest jednak możliwe, że Pani objawy bardziej związane są z psychologicznym przeżywaniem zmian (są na tle nerwicowym). Zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże objawów, należy się zgłosić do psychologa i rozpocząć psychoterapię.