Pulsujący ból brzucha i wysoka gorączka

Witam, mojego brata (29lat) od paru dni boli brzuch, bol jest pulsujący i wstępuje przy oddychaniu oraz ma 40-stopniową gorączke która nie spada. Był u lekarza, robił badania (niby wszystko w normie) ale ma wysoki stan zapalny? CPR 87,0 mg/l,bierze antybiotyki. Co może mu być?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ból brzucha może być związany z infekcją pokarmową, z samą gorączką, ze stanem zapalnym w jamie brzusznej np. przy ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego lub trzustki.
Przy tak wysokiej temperaturze utrzymującej się pomimo stosowania leków przeciwgorączkowych konieczna jest ponowna konsultacja z Państwa lekarzem i prawdopodobnie poszerzenie diagnostyki.