Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam ten ucisk w obrębie brzucha?

Od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem z prawej strony brzucha, w obszarze na wysokości pępka i trochę powyżej. Nie jest to ból, ale uczucie ucisku, gniecenia. Jest mniej odczuwalne podczas stania i leżenia, bardziej podczas siedzenia. Przy ściśnięciu... Od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem z prawej strony brzucha, w obszarze na wysokości pępka i trochę powyżej. Nie jest to ból, ale uczucie ucisku, gniecenia. Jest mniej odczuwalne podczas stania i leżenia, bardziej podczas siedzenia. Przy ściśnięciu ręką w tym miejscu nie boli, przy kaszlu również nie. Nie czuję też raczej jakichś uwypukleń. Nie mam przy tym aktualnie innych objawów, gorączki czy problemów z układem pokarmowym. Natomiast od dziecka cierpię na objawy typowe dla jelita drażliwego, szczególnie nadmierna aktywność jelit podczas stresu. W ostatnich latach bywały też częste zaparcia zamienne z biegunkami i bólem brzucha, jednak od ponad roku - kiedy regularnie zacząłem spożywać błonnik, nastąpiła bardzo zdecydowana poprawa w tym względzie. W najbliżej rodzinie są przypadki chorób o podłożu autoimmunologicznym - ojciec cierpi na ZZSK, jego siostra chorobę Crohna, więc pewnie jestem w grupie ryzyka. Co może być przyczyną ucisku i jakie badania należałby przeprowadzić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te upławy i ból brzucha są w tej sytuacji normalne?

2 dni temu miałam założony pessar dzisiaj dostałam uplawy jak woda nie dużo ale .. czy to normalne? Czy może też lekko pobolewac brzuch?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie jest leczenie niewydolności ciałka żółtego?

Mam pytanie jak się leczy nie wydolność ciałka żółtego??? Mam plamienia na krótko przed miesiączką, bóle brzucha jak przy okresie Co lekarz najczęściej przypisuje w tej sytuacji???? Mam 35 lat.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

O czym mogą świadczyć nieregularne cykle miesiączkowe u 19-latki?

Dzień dobry. Mam 19 lat i moje cykle miesiączkowe są bardzo nieregularne. W tym miesiącu kilka razy, naprawdę nie dużo, zdecydowałam się na chwilowe zbliżenie z moim chłopakiem, które było przerywane zawsze. Zdarzało się to około 4 razy i tylko... Dzień dobry. Mam 19 lat i moje cykle miesiączkowe są bardzo nieregularne. W tym miesiącu kilka razy, naprawdę nie dużo, zdecydowałam się na chwilowe zbliżenie z moim chłopakiem, które było przerywane zawsze. Zdarzało się to około 4 razy i tylko w dni niepłodne. Teraz spóźnia mi się okres 4 dzień i od dnia w którym powinna przyjść miesiączka, pobolewa mnie brzuch typowo przed jak przed okresem. O czym to może świadczyć, jakie jest ryzyko że jestem w ciąży? Pros*ę o pilna odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być zwykła biegunka?

Witam, 4 dni temu, goraczkowalem nawet do 40°C, bóle mięśni, osłabienie, dreszcze, i silna biegunka po 15 razy dziennie mocne skurcze (to nie Covid, robiłem test). Mam pytanie czy te objawy mogą stanowić zwykła biegunkę tak jak to lekarz... Witam, 4 dni temu, goraczkowalem nawet do 40°C, bóle mięśni, osłabienie, dreszcze, i silna biegunka po 15 razy dziennie mocne skurcze (to nie Covid, robiłem test). Mam pytanie czy te objawy mogą stanowić zwykła biegunkę tak jak to lekarz rodzinny stwierdził, ponieważ dziś w 5-tym dniu utrzymuje się dalej biegunka i ból brzucha - niepokoi mnie to trochę. Proszę o pomoc czy to normalne i ile czasu może trwać
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego dziecko ma przewlekłą biegunkę?

Witam, co może być przyczyną przewlekłej biegunki u dziecka 10-letniego. Nie posiada żadnych innych objawów. Nie ma gorączki, nie wymiotuje, nie boli go brzuch. Biegunka pojawia się zawsze rano. PopuLarne leki dostępne bez recepty nie działają. Wyniki krwi,... Witam, co może być przyczyną przewlekłej biegunki u dziecka 10-letniego. Nie posiada żadnych innych objawów. Nie ma gorączki, nie wymiotuje, nie boli go brzuch. Biegunka pojawia się zawsze rano. PopuLarne leki dostępne bez recepty nie działają. Wyniki krwi, moczu, badania na obecność bakterii, wirusów i grzybów w kale są prawidłowe. Co więc może być przyczyną tych porannych biegunek?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jaką dietę stosować w ciąży?

Witam, mam 23 lata, jestem w miesiącu ciąży jakoś. Mam pytanie, dlaczego codziennie mnie boli brzuch? Mam umówioną wizytę dopiero w następnym tygodniu u ginekologa. I jeszcze chciałabym wiedzieć wcześniej, czego nie powinno się jeść rzeczy jak się jest w ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jaka jest przyczyna kłucia w brzuchu?

Dzień dobry Jestem 20 letnią kobietą. Kilka dni temu bolał mi brzuch po prawej stronie, nie był on ani w dolnym ani w górnym rogu, lecz pomiędzy, na środku. Ból był kłujący, silny, nie mogłam się ruszyć, a przy braniu... Dzień dobry Jestem 20 letnią kobietą. Kilka dni temu bolał mi brzuch po prawej stronie, nie był on ani w dolnym ani w górnym rogu, lecz pomiędzy, na środku. Ból był kłujący, silny, nie mogłam się ruszyć, a przy braniu głębszego wdechu ból był bardziej odczuwalny, trwał on ok 10 min. Ból ten minął, ale od kilku dni czuję w tym miejscu dyskomfort, delikatnie boli (jest to pulsujący ból, lekko,, rwący '') , co jakiś czas przestaje i tak cały czas. Nie wymiotuję, nie mdli mnie, nie mam gorączki i innych tym podobnych objawów. Nie mam miesiączki. Nie wiem czy ma to podłoże ginekologiczne i czy ma to znaczenie, ale w trakcie miesiączek pojawia się bardzo dużo skrzepów krwi. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dla jakiego specjalisty powinnam udać się z bólem brzucha?

Witam od dłuższego czasu czuje ból z lepiej strony pod brzuchem , który z dnia na dzień się nasila .. najgorsze jest to , że czuje promieniowanie do krzyża oraz do nóg plus występuje ból przy stosunku . Wykonałam badania... Witam od dłuższego czasu czuje ból z lepiej strony pod brzuchem , który z dnia na dzień się nasila .. najgorsze jest to , że czuje promieniowanie do krzyża oraz do nóg plus występuje ból przy stosunku . Wykonałam badania , które okazały się w porządku : * USG jamy brzusznej * Kolonoskopie *Badania krwi , moczu Oraz w kierunku ginekologi - cytologie - badanie w kierunku endometriozy ----------- Jedynym negatywnym wynikiem : to krew utajona w kale . Co to może być??? Do jakiego specjalisty się udać?????
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie są metody leczenia niewydolności ciałka żółtego?

Mam pytanie jak się leczy nie wydolność ciałka żółtego??? Mam plamienia na krótko przed miesiączką, bóle brzucha jak przy okresie Co lekarz najczęściej przypisuje w tej sytuacji????
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki ból brzucha u 11-letniego dziecka?

Moja 11 letnia córka jest przeziębiona od kilku dni. Dziś zaczął boleć ją brzuch i wymiotowała. Po kilku godzinach zaczął boleć ją brzuch z prawej strony. Przy ucisku prawej strony brzucha w okolicach biodra ból wzrastał. Teraz ból ustąpił -... Moja 11 letnia córka jest przeziębiona od kilku dni. Dziś zaczął boleć ją brzuch i wymiotowała. Po kilku godzinach zaczął boleć ją brzuch z prawej strony. Przy ucisku prawej strony brzucha w okolicach biodra ból wzrastał. Teraz ból ustąpił - minęło już kilka godzin i nie ma bólu. Pytanie czy to może być zapalenie wyrostka , czy fakt że ból ustąpił wyklucza już taką możliwość i jest to raczej objaw związany z przeziębieniem (np. grypą żołądkową) ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy może to opóźniać okres?

Witam, Niedawno zaczęliśmy uprawiac seks z moim chłopakiem, robilismy to pare razy, z zabezpieczeniem prezerwatywy i w dodatku on konczyl pozamna. Kazda prezerwatywa byla sprawna poniewas później Sprawdzaliśmy. Spoznia mi sie okres dwa dni, wczoraj mialam raz duza ilosc bialego... Witam, Niedawno zaczęliśmy uprawiac seks z moim chłopakiem, robilismy to pare razy, z zabezpieczeniem prezerwatywy i w dodatku on konczyl pozamna. Kazda prezerwatywa byla sprawna poniewas później Sprawdzaliśmy. Spoznia mi sie okres dwa dni, wczoraj mialam raz duza ilosc bialego gestego śluzu i dlugo utrzymujacy sie ból brzucha. Strasznie sie stresuje, czy moze to opóźniać okres. Prosze o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym szybkim biciem serca?

Witam mam problem I niewiem już. Kto. Może mi pomóc. A więc tak od ponad 3 lat źle się czuję zaczęło się od szybkiego bicia serca potem takie podenerwowanie w brzuchu dziwne uczucie w głowie bóle nóg od kolan w... Witam mam problem I niewiem już. Kto. Może mi pomóc. A więc tak od ponad 3 lat źle się czuję zaczęło się od szybkiego bicia serca potem takie podenerwowanie w brzuchu dziwne uczucie w głowie bóle nóg od kolan w dół bóle takie jak by zakwasy dziwne uczucie w szyi z prawej strony tak jak by ucisk i mam czasem wrażenie jak by mi się w głowie kręciło. Zrobiłem mnóstwo badań krew kilka razy usg Dopplera żył i tętnic usg brzucha rezonans głowy wszystko dobrze. A czuje się nadal kiepsko co mogę zrobić jeszcze proszę o pomoc. Mężczyzna 41 lat pracuję fizycznie całe życie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Dlaczego partner boi się ciąży?

Mój partner panicznie boi się tego, że zajdę w ciążę. Właściwie jego lęk rozpoczął się od naszego pierwszego i ostatniego współżycia (prawie rok temu). Ja - jako osoba kompletnie niedoświadczona oraz on - z dwiema partnerkami seksualnymi na koncie, dlatego... Mój partner panicznie boi się tego, że zajdę w ciążę. Właściwie jego lęk rozpoczął się od naszego pierwszego i ostatniego współżycia (prawie rok temu). Ja - jako osoba kompletnie niedoświadczona oraz on - z dwiema partnerkami seksualnymi na koncie, dlatego bardzo zachęcał mnie do rozpoczęcia przygody z seksem, bo przecież "seks to podstawa związku" jak mówił. Zaufałam mu w tych sprawach, myślałam, że jest na tyle odpowiedzialny, że gdy cokolwiek się zdarzy, to będzie mnie wspierał. Niestety, po pierwszym razie czas oczekiwania na miesiączkę delikatnie się wydłużył i wtedy zaczęła się panika, która trwała przez wiele miesięcy. Myślałam, że wszystko się zmieni, gdy zacznę stosować antykoncepcję, więc od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Niedawno spróbowaliśmy uprawiać seks analny, ponieważ partner nadal nie był zdecydowany. Kilka dni później bolał mnie brzuch - był to objaw zbliżającej się miesiączki - ale on stwierdził, że jest to zwiastun ciąży i stres wrócił. Nie wiem już, co mam robić. Partner reaguje tak na każdą moją dolegliwość i za każdym razem mówi, że mi nie ufa, dlatego kontroluje mój kalendarz, w którym zapisuje sobie cykl menstruacyjny. Chciałabym wiedzieć, jak pomóc partnerowi. Dlaczego dopiero ze mną zaczął odczuwać stres związany z ewentualnym zajściem w ciążę ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Małgorzata Ziółkowska
Mgr Małgorzata Ziółkowska

Czy to mogą być symptomy nerwicy?

Dzień dobry mam stwierdzony przerost mięśnia sercowego od prawie 2 lat ostatnio zauważyłem u siebie różne lęki o swoje zdrowie itd trwają one od miesiąca zwykły ból brzucha powodował u mnie objawy o bardzo poważne choroby na usg nic nie... Dzień dobry mam stwierdzony przerost mięśnia sercowego od prawie 2 lat ostatnio zauważyłem u siebie różne lęki o swoje zdrowie itd trwają one od miesiąca zwykły ból brzucha powodował u mnie objawy o bardzo poważne choroby na usg nic nie wykazało ostatnio stres jest naprawdę bardzo duży i od kilku dni mam bóle w klatce i duszności czy to może być nerwica i czy udać się pilnie do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam te sińce pod oczami?

Witam od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczony mam sińce pod oczami borykam się z bólami brzucha nie ważne ile śpię ciągle jestem zmęczony w przeszłości miałem problemy z wątrobą oraz nerkami oraz miałem osłabioną odporność gdyż jestem wcześniakiem.Co mógłbym w... Witam od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczony mam sińce pod oczami borykam się z bólami brzucha nie ważne ile śpię ciągle jestem zmęczony w przeszłości miałem problemy z wątrobą oraz nerkami oraz miałem osłabioną odporność gdyż jestem wcześniakiem.Co mógłbym w takiej sytuacji zrobić by odzyskać energie??Jakie badania wykonać i co może być powodem chronicznego zmęczenia?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Stefan Sobaniec
Dr n. med. Stefan Sobaniec

Co oznaczają te kłucia w dole brzucha u 27-latki?

Witam chciałabym się zapytać o czym może świadczyć chwilowy kujący ból w dolnej części brzucha po lewej stronie ( jakby w okolicy jajnika ..). Pojawia się zazwyczaj przy kichaniu .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie plamienia są skutkiem przyjęcia tabletki z opóźnieniem?

brązowo-czerwone plamienie, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Witam, 14 maja uprawiał z chłopakiem seks, wtedy każda tabletka była przyjęta na czas, i pomagaliśmy prezerwatywa która nie pękła. Wczoraj czyli 21 maja zauważyłam że nie zdążyłam tabletki z 20 maja i wtedy... brązowo-czerwone plamienie, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Witam, 14 maja uprawiał z chłopakiem seks, wtedy każda tabletka była przyjęta na czas, i pomagaliśmy prezerwatywa która nie pękła. Wczoraj czyli 21 maja zauważyłam że nie zdążyłam tabletki z 20 maja i wtedy też zaczęło się brazowe plamienie i bóle brzucha. Czy to objaw nie zażycia tej tabletki na czas ? Jest jakieś ryzyko ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego boli mnie brzuch po śniadaniu?

Witam. Od czterech dni boli mnie brzuch. Rano wszystko jest ok ale po śniadaniu zaczyna boleć zaraz pod mostkiem ból jest palący, piekący. Potem dochodzą wzdęcia i gazu a ból pojawia się również w niższych częściach brzucha. Po pewnym czasie... Witam. Od czterech dni boli mnie brzuch. Rano wszystko jest ok ale po śniadaniu zaczyna boleć zaraz pod mostkiem ból jest palący, piekący. Potem dochodzą wzdęcia i gazu a ból pojawia się również w niższych częściach brzucha. Po pewnym czasie ustępuje ale scenariusz powtarza się po każdym posiłku. Nie mam zaparć ani biegunki
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki ból po środku brzucha?

Witam od około miesiąca boli mnie brzuch środek, lewą stroną i czasem przechodziło do pleców. Na samym początku podejrzewałem wrzodu gdyż bol był palący i skurczowy ,na początku nasilający się w czasie jedzenia a po jakimś czasie z rana na... Witam od około miesiąca boli mnie brzuch środek, lewą stroną i czasem przechodziło do pleców. Na samym początku podejrzewałem wrzodu gdyż bol był palący i skurczowy ,na początku nasilający się w czasie jedzenia a po jakimś czasie z rana na czczo a po zjedzeniu przechodziło, zrobiłem badania krwi wszystko w normie oprócz amalazy 160 i lipazy 612 .Czy tak wysokie stężenie lipaza moze być związane z wrzodami ? Nie miałem jakiś strasznych bóli nie do wytrzymania .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska
Patronaty
Ważne tematy