Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha: Pytania do specjalistów

Jak teraz będzie wyglądało zabezpieczenie?

Dzień dobry :) Ginekolog przepisała mi Vines (24 4 tabletki). Miałam zacząć brać od 1 dnia miesiączki, jednak moje cykle są dosyć długie (nawet 39 dni) i najpierw mam plamienia(2-3dni). Drugiego dnia plamienia wzięłam pierwszą tabletkę, pomyliłam plamienie z miesiączka... Dzień dobry :) Ginekolog przepisała mi Vines (24 4 tabletki). Miałam zacząć brać od 1 dnia miesiączki, jednak moje cykle są dosyć długie (nawet 39 dni) i najpierw mam plamienia(2-3dni). Drugiego dnia plamienia wzięłam pierwszą tabletkę, pomyliłam plamienie z miesiączka przez brązowa krew na wkładce. Od 7 dni biorę regularnie tabletki o stałej porze. Okres się nie pojawił, nadal są plamienia lekkie, jak sprawdzam patyczkiem higienicznym jest brązowa wydzielina, lekko boli mnie brzuch. Nie uprawiałam w tym czasie seksu. W ciąży tez nie jestem. Jak teraz będzie wyglądało zabezpieczenie? Czy już jestem zabezpieczona mimo, ze nie wzięłam 1 tabletki w 1 dzień miesiączki, tylko 2 dnia plamienia a biorę je regularnie czy zabezpieczona będę dopiero od 1 tabletki następnego opakowania ? Czy wgl w trakcie brania pierwszego opakowania teraz jestem zabezpieczona czy nie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to plamienie jest normalne w bardzo wczesnej ciąży?

5 3 tc Od kilku dni plamienie brązowe, od wczoraj bardziej „krwiste”, jakby rozcieńczona, różowata krew. Lekki ból brzucha, od czasu do czasu, ale ledwo zauważalny. Czy to może oznaczać coś złego? Mieszkam w kraju, gdzie ciąża jest uznawana za ciąże po 8 tygodniu i teraz nikt mi nie pomoze.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taka barwa miesiączki?

Przez kilka miesięcy brałam tabletki daylette. Ostatnio po zakończeniu opakowania postanowiłam przestać je brać. Poprzedni okres (ten wywołany tabletkami) miałam jakoś 16.08. Aktualny dostałam 12.09 czyli w miarę regularnie bo minęło 28 dni. W pierwszy dzień bardzo bolał mnie brzuch... Przez kilka miesięcy brałam tabletki daylette. Ostatnio po zakończeniu opakowania postanowiłam przestać je brać. Poprzedni okres (ten wywołany tabletkami) miałam jakoś 16.08. Aktualny dostałam 12.09 czyli w miarę regularnie bo minęło 28 dni. W pierwszy dzień bardzo bolał mnie brzuch i nogi typowy mocny ból jaki miałam przed braniem tabletek. Dzisiaj jest drugi dzień, okres jest zdecydowanie mniej bolesny i mało obfity. Czasem zdarza się ze jest po prostu blado różowy. Nie jest go bardzo mało, ale zdecydowanie mniej niż przed braniem tabletek. Czy jest to normalne i okres dopiero wraca do formy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogło dojść do poczęcia w takiej sytuacji?

Witam. Przy zakładaniu prezerwatywy dotklanalem przypadkiem penisa i dalej zakładałem prezerwatywe i mogło się przedostać minimalna ilość preejalukatu na zewnątrz prezerwatywy ale podczas dalszego zakładania powinien zostać wytarty i został nałożony dodatkowo żel na prezerwatywe. Do stosunku nie doszło ponieważ... Witam. Przy zakładaniu prezerwatywy dotklanalem przypadkiem penisa i dalej zakładałem prezerwatywe i mogło się przedostać minimalna ilość preejalukatu na zewnątrz prezerwatywy ale podczas dalszego zakładania powinien zostać wytarty i został nałożony dodatkowo żel na prezerwatywe. Do stosunku nie doszło ponieważ penis zostaw wprowadzony tylko na około 2 cm. Jest możliwość zajścia w ciążę? Był to 9 dzień cyklu. Dziewczyna około dnia 20 dostała biegunki a później pojechała w gory. Po powrocie z gór powinna dostać okresu 25 dnia ale nie dostała dziś jest 28 dzień. Lekko zachorowała ponieważ ma katar i mokry kaszel i na początku bolała ją głowa(czoło) i oczy. Czy ta biegunka i wyjazd może opóźnić okres? Nie ma żadnych objawów typu ból brzucha czy tkliwość piersi lub słabe samopoczucie. Jedynymi objawami niepokojącymi przypominające ciaze (tak niektóre strony podają)to byly przed wyjazdem biegunka a po powrocie katar z mokrym kaszlem.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może być powodem spóźniającej się miesiączki?

Witam. Rok temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, w grudniu odstawiłam je. Od 4 miesięcy spóźnia mi się miesiączka co miesiąc coraz później. 2 tygodnie , potem 3 tygodnie aktualnie mi się spóźnia już prawie 4 tygodnie. Robiłam testy za... Witam. Rok temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, w grudniu odstawiłam je. Od 4 miesięcy spóźnia mi się miesiączka co miesiąc coraz później. 2 tygodnie , potem 3 tygodnie aktualnie mi się spóźnia już prawie 4 tygodnie. Robiłam testy za każdym razem wychodzą negatywne. Brzuch mnie pobolewa .Zauzwazyłam, że w piersiach zbiera mi się mleko. Czego to może być przyczyną?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te napady zimna i dreszczy?

Dzień dobry. Chciałbym się poradzić jakie jeszcze badania mogłabym zrobić. Kobieta lat 33. Od paru lat wystepuja u mnie zlewne zimne nocne poty lub uderzenia gorąca nad ranem .W ciągu dnia od paru lat zmagam się z napadami zimna z... Dzień dobry. Chciałbym się poradzić jakie jeszcze badania mogłabym zrobić. Kobieta lat 33. Od paru lat wystepuja u mnie zlewne zimne nocne poty lub uderzenia gorąca nad ranem .W ciągu dnia od paru lat zmagam się z napadami zimna z dreszczami bez gorączki.Mialam robione w szpitalu badania hormonalne w 1 i 2 fazie cyklu ,wszystkie w porządku. Kwas 5-hydroksyindolooctowy z dobowej zbiórki moczu w normie, morfologi ob,crp w normie ,usg jamy brzusznej -lekko obtluszona wątroba, kamień na nerce,cytologią w porządku ,rtg płuc i spiromepntria w normie ,holter bez wiekszych odchyleń,mam tężyczke utajoną , chorobę refluksową ,kurczowe bóle brzucha częste biegunki,zdarza mi się częste takie dziwne rozpieranie nad piersiami po napiciu się alkoholu. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z brunatnym plamieniem podczas stosowania antykoncepcji?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 7 lat, od czasu drugiego porodu. Wcześniej też brałam, zaprzestał na około rok, zaszłam w ciążę i potem znowu zaczęłam przyjmować, odstawiłam by zajść w drugą ciążę. 3miesiące i się udało. Potem znowu zaczęłam przyjmować tabletki.... Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 7 lat, od czasu drugiego porodu. Wcześniej też brałam, zaprzestał na około rok, zaszłam w ciążę i potem znowu zaczęłam przyjmować, odstawiłam by zajść w drugą ciążę. 3miesiące i się udało. Potem znowu zaczęłam przyjmować tabletki. Tydzień po rozpoczęciu nowego opakowania tabletek pojawiły mi się nagle brunatne plamienia, nigdy wcześniej ich nie miałam. Od tego czasu mam wzdęty brzuch, nudności, zaparcia, sporadycznie ból w podbrzuszu, taki dyskomfort w brzuchu. Czy to może być endometrioza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować w przypadku takich wyników gastroskopii?

Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po... Jak ocenic wynik badania po gastroskopii. Przelyk prawidlowy.linia z regularna na gornej granicy faldow zaladkowych.wpust sklepienie zaladka prawidlowe.Blona sluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona odzwiernik drożny.opuszka dwunastnicy i dalsza częsć dwunastnicy prawidlowa test urezowy ujemny. Gastropatia rumieniowa jestem 7 miesiecy po leczeniu wczesniej mialam wynik dodatni i okropne bole brzucha i nadzerki a na ta chwile czuje dalej pobolewania i czy mam brac dexilant 60 i zirid. Az do ustapienia objawow bo jak odstawiam to znowu nie moge nic jesc czy to sie zagoi moje pierwsze badanie bylo ze mam przewlekly aktywny naciek zapalny zaladka( non atrophic gastritis) i czy powinam sie umowic na kolejna wizyte czy. Brac leki i jak dlugo bo one tez maja akutki unoczne moze sa jakies naturalne sposoby zeby to zaleczyc z gory dziekuje pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy ból brzucha i barku może mieć coś ze sobą wspólnego?

Często mnie boli brzuch po lewej stronie u góry. I lewy bark . Kiedyś leczyłam się na rwę barkowa. Ból brzucha jest dosyć ostry i kujący , i często jednocześnie boli bark. Czy ból brzucha i barku może mieć coś ze sobą wspólnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy te objawy mogą sugerować, że to jednak może być ciąża?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Kontracept od 5 miesięcy, przyjmowałam je przed ciąża przez 1.5 roku i wszystko było dobrze. Teraz zauważyłam sporo skutków ubocznych ból głowy, bóle brzucha, bóle piersi, plamienia, spadek libido i będę chciała z... Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Kontracept od 5 miesięcy, przyjmowałam je przed ciąża przez 1.5 roku i wszystko było dobrze. Teraz zauważyłam sporo skutków ubocznych ból głowy, bóle brzucha, bóle piersi, plamienia, spadek libido i będę chciała z nich zrezygnować. Ale moje pytanie jest inne. 14 września odbyłam stosunek z mężem i dodatkowo pod koniec stosunku zabezpieczyliśmy się prezerwatywa. Krwawienie z odstawienia mam teraz, zaczęło się w niedzielę 18 września, mniej obfite ale ze skrzepami (ostatnie krwawienie też było mniej obfite). Wykonałam wczoraj test ciążowy, to był 16 dzień od ostatniego stosunku. Test który zrobiłam to paskowy o czułości 10. Na ulotce było napisane żeby odczytać wynik do 5 minut. I wyszedł negatywny. Gdy go odłożyłam i po 20 minutach chciałam wyrzucić zauważyłam że zrobiła się druga blada kreska. Czy to może być ciąża? Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje sumiennie i nigdy nie wystąpiła biegunka ani wymioty. Jestem już mamą bliźniaków i bardzo boję się kolejnej ciazy. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z tym bólem brzucha?

Witam raz na jakiś czas mam taki ból a zaczyna się tak. Brzuch robi się wzdęty i kłujący ból po lewej stronie podczas oddychania zaczyna coraz bardziej boleć i jednocześnie ten ból się rozchodzi po lewej stronie i wchodzi w... Witam raz na jakiś czas mam taki ból a zaczyna się tak. Brzuch robi się wzdęty i kłujący ból po lewej stronie podczas oddychania zaczyna coraz bardziej boleć i jednocześnie ten ból się rozchodzi po lewej stronie i wchodzi w obojczyk za każdym razem nie mogę nabrać powietrza bo sprawia to ogromny kłujący ból niekiedy aż się nie można wyprostować a w pozycji skulonej boli jeszcze bardziej i najgorszy jest ten ból obojczyka i to że nie mogę złapać powietrza. Z czego to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ta krew w stolcu u ciężarnej?

Witam, mam bardzo wrażliwy żołądek i jelita, już przed ciążą miałam problem ale tylko lekarz rodzinny przepisał mi polprazol i nie robiłam żadnych badań. Teraz jestem w 9 tc i często boli mnie brzuch, mdłości wymioty i od czasu do... Witam, mam bardzo wrażliwy żołądek i jelita, już przed ciążą miałam problem ale tylko lekarz rodzinny przepisał mi polprazol i nie robiłam żadnych badań. Teraz jestem w 9 tc i często boli mnie brzuch, mdłości wymioty i od czasu do czasu biegunki. Dzisiaj boli mnie brzuch ale bardziej tak na dole to uznałam że to macica rozciągająca się po prostu. Wystraszyłam się bo po skorzystaniu z toalety zauważyłam krew w stolcu, tylko że nie bezposrednio tylko jakby w wodzie w muszli. Nie wiem to znaczy, bardzo się martwię. Nie boli mnie odbyt ani nic więc nie wiem czy w grę wchodzą hemoroidy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym nasileniem refluksu?

Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne... Witam, mam 33 lata i od kilku cierpię na straszny refluks.. objawy są tak nasilone w tejchwili ze nie funkcjonuje, rano wstaje z bólem od nadbrzusza aż do gardła i z takim samym bólem zasypiam.. jestem osłabiona, mam silne zawroty i mdłości. Takie objawy mam od czerwca w rożnym nasileniu, od dwóch miesięcy biore Polprazol najpierw 40mg teraz 20mg, leki nic nie pomogły.. nie jestem w stanie stosować diety lekkostrawnej bo mam hipoglikemie reaktywna i fatalnie się czuje po Np białym pieczywie do tego biore siofor 3x500mg .. w gastroskopii Ok nie mam helico ani zapalenia jedynie przepuklina. Wzdęcia brzucha, przelewanie, bóle, w jelitach mam odczucie jakby wędrował po nich balonik z powietrzem który rośnie. Nie mam celiakii, kolonoskopia w porządku. Żyje w męczarni, mam dni kiedy nie wychodzę bo te objawy trwają po kilka godzin, najbardziej dokuczliwy jest ból przełyku i gardła takie ciągniecie oraz to dziwne uczucie słabości, mdłości. Sytuacja bez wyjścia bo jednak kluczowa jest dieta której nie mogę stosować..proszę o jakaś wskazówkę bo nie daje rady..
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy mocny ból brzucha i krwawienie powinny mnie martwić?

Od roku biorę antykoncepcje hormonalną z zalecenia lekarza, z powodu bardzo bolącego okresu po którym traciłam przytomność. Wszystko było dobrze ale 2 raz w odstępie tygodnia, dostałam dość mocnego bólu brzucha i pojawiło się krwawienie. Bede umawiać się do lekarza ale chciałbym wiedzieć czy mam się czym martwić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te krwawienia przy wkładce antykoncepcyjnej?

Witam, 23.11.2021r., miałam założoną wkładkę domaciczną Mirena, w tym miesiącu miesiączkowanie trwało 14 dni, dwa dni przerwy i znowu mam krwawienie, zaznaczę że jest w nich mnóstwo skrzepów i zdarza się dzień że podpaska na noc nie starcza mi na... Witam, 23.11.2021r., miałam założoną wkładkę domaciczną Mirena, w tym miesiącu miesiączkowanie trwało 14 dni, dwa dni przerwy i znowu mam krwawienie, zaznaczę że jest w nich mnóstwo skrzepów i zdarza się dzień że podpaska na noc nie starcza mi na godzinę, a od dwóch miesięcy przepotwornie boli mnie brzuch w czasie okresu. Czy takie problemy się zdarzają? Wizytę mam u ginekologa dopiero końcem października, ale zaczynam się martwić, proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak długo organizm wraca do normy po antykoncepcji hormonalnej?

Przez około rok czasu brałam tabletki antykoncepcyjne Vibin. Ok 20 dni temu przerwałam branie tabletek w połowie blistra. Na drugi dzień dostslam 5 dniowe krwawienie z odstawienia. Kilka dni później zaobserwowałam krew w malej ilości razem ze śluzem trwało to... Przez około rok czasu brałam tabletki antykoncepcyjne Vibin. Ok 20 dni temu przerwałam branie tabletek w połowie blistra. Na drugi dzień dostslam 5 dniowe krwawienie z odstawienia. Kilka dni później zaobserwowałam krew w malej ilości razem ze śluzem trwało to jeden dzień, po kilku dniach znowu tym razem kolor różowy utrzymywało się dwa dni. Ból jajników, podbrzusza brzucha. Minęły dwa tygodnie i zaobserowalam że coś ,, wycieka,, tak jakby miesiączka. Nieprzyjemny zapach tak samo jak przy miesiączce lecz krwi brak. Dodam że mam PCOS. Bóle jajników raz na jakiś czas aktualnie czy w taki sposób organizm się oczyszcza ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy karmienie może opóźnić okres?

Witam.Od 10 miesięcy mam regularny okres.Córka ma 19 m-cy,nadal karmię Ją piersią.I teraz powinnam kilka dni temu dostać miesiączkę i nie dostałam.Robiłam test ciążowy i ewidentnie wyszedł negatywny.Czy przy karmieniu piersią może tak być,że okres może się zatrzymać,opóźnić bądź jest... Witam.Od 10 miesięcy mam regularny okres.Córka ma 19 m-cy,nadal karmię Ją piersią.I teraz powinnam kilka dni temu dostać miesiączkę i nie dostałam.Robiłam test ciążowy i ewidentnie wyszedł negatywny.Czy przy karmieniu piersią może tak być,że okres może się zatrzymać,opóźnić bądź jest tylko plamienie? Dodam,że byłam teraz przeziębiona,poza tym miałam silne PMS-między innymi brzuch na dole mnie tak bolał,że musiałam 2 razy wziąć Ibuprom 200mg.Czytałam,że może tak być ze względu na duże wahania hormonów podczas kp.Śluz raz więcej,raz mniej,ostatnio ma taki krwisty zapach i jest go prawie tyle co nic.Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mój kał jest koloru żółtego?

Witam mam 27 lat od dawna cierpię na biegunki i zaparcia, dodam że kal jest luźnej konsystencji jasno brązowy, bardziej podchodzi pod kolor żółty, zaczolem sporzywac błonnik rana i Wieczorem, jest poprawa bo stolce nie są luźne wodniste tylko... Witam mam 27 lat od dawna cierpię na biegunki i zaparcia, dodam że kal jest luźnej konsystencji jasno brązowy, bardziej podchodzi pod kolor żółty, zaczolem sporzywac błonnik rana i Wieczorem, jest poprawa bo stolce nie są luźne wodniste tylko są to uformowane stolce z tym że żółte, kiedyś stosowałem xifaxan który lekarz przepisał i po tym było wszystko ok, z tym że miałem go na tydz po wykorzystaniu xifaxanu wszystko wróciło, wtedy za czołem właśnie pić ten błonnik, tylko że kal jest żółty, prawie, brzuch nie boli żadnych innych objawów, bardzo proszę o odp
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam skurczowy ból brzucha?

Ok kilku dni mam skurczowy ból brzucha. Mija po oddaniu gazów Ale utrzymuje się cały czas cały dzień. Ostatnio mam dużo stresów. A wtedy ból się nasila. Od kilku dni mam tez okres. Czuje się bardzo źle Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik badania brzucha?

Od kilku dni boli mnie brzuch po lewej stronie u góry. W tym miejscu mam dren od zastawki komorowo- otrzewnowej. 3 tygodnie temu miałam wymieniony dren w brzuchu. Zastawkę mam z powodu wodogłowia wrodzonego. Brzuch mnie boli aż czasami kuje.... Od kilku dni boli mnie brzuch po lewej stronie u góry. W tym miejscu mam dren od zastawki komorowo- otrzewnowej. 3 tygodnie temu miałam wymieniony dren w brzuchu. Zastawkę mam z powodu wodogłowia wrodzonego. Brzuch mnie boli aż czasami kuje. I nie wiem czy to może być związane z brzuchem ale boli mnie lewy bark . Co mam robić ? Jakie badania zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty