Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha: Pytania do specjalistów

Na co wskazują te kłucia w boku?

Witam Od długiego czasu mam lekki ból brzucha w lewym dolnym boku o charakterze czasem kłującym, a czasem rozpychającym na różnej wysokości. Ból bo dłuższym wysiłku lub nawet chodzeniu promieniuje do pleców również lewym dolnym boku dokładnie w tzw. dołku.... Witam Od długiego czasu mam lekki ból brzucha w lewym dolnym boku o charakterze czasem kłującym, a czasem rozpychającym na różnej wysokości. Ból bo dłuższym wysiłku lub nawet chodzeniu promieniuje do pleców również lewym dolnym boku dokładnie w tzw. dołku. Ginekologicznie wszystko dobrze, prześwietlenie stawu biodrowego nic nie wykazało oprócz prawostronnej skoliozy. W stolcu sporo śluzu, czasem niestrawione resztki pokarmu. Jakie badania powinnam wykonać? Proszę o poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego nie pojawiło się w tym czasie krwawienie z odstawienia?

Brałam tabletki Diane 35 przepisane z powodu trądziku w PCOS. Zażywałam przez 21 dni i 7 dni przerwy. To jest mój dopiero pierwszy miesiąc. W czasie tych siedmiu dni nie dostałam krwawienia z odstawienia. Mam wzdęty, ,,twardy” brzuch i momentami... Brałam tabletki Diane 35 przepisane z powodu trądziku w PCOS. Zażywałam przez 21 dni i 7 dni przerwy. To jest mój dopiero pierwszy miesiąc. W czasie tych siedmiu dni nie dostałam krwawienia z odstawienia. Mam wzdęty, ,,twardy” brzuch i momentami ból w podbrzuszu. W czasie brania tabletek nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czy jest to fizjologiczne? Czy powinnam udać się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować po pobraniu wycinków sromu?

Witam. W czwartek miałam pobrany wycinek że sromu i założone szewki rozpuszczalne. Dziś to znaczy w piątek zaczął mnie pobolewac brzuch jak na okres. Co się stanie jak dostanę miesiączkę, czy nie dojdzie do jakiejś infekcji ranek? Tampony nie wchodzą w grę.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna  Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy to normalne, że cykl trwa 21 dni?

Mam 42 lata nie współżyje, nie rodziłam. Cykle regularne. Ok 28 dni. Dziś nagle z niczego Bez bólu brzucha typowego dostałam okres. Niezbyt obfity Czy to normalne, żeby cykl trwał 21 dni Takie wahania mam raz na czas. Nie biorę leków ani tabletek anty.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna  Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Co robić po takim upadku?

Ból ręki Dwa miesiące temu upadłam na rękę na lodowisku. Upadłam do przodu, tak że ręka była zgięta w pół przyczepiona do mojego brzucha. Boli mnie w okolicach łokcia i przedramienia. Czy mam powód, żeby iść do lekarza czy to niewinne stłuczenie i samo przejdzie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Który dzień krwawienia jest pierwszym cyklu?

Dostałam okres poprzedzony plamieniami - tu wiem, że się one nie wliczają do nowego cyklu. A co z sytuacją, jak te plamienia koło 19 przerodziły się w krwiste, a po 22 pojawiło się już skąpe krwawienie z bólem brzucha.... Dostałam okres poprzedzony plamieniami - tu wiem, że się one nie wliczają do nowego cyklu. A co z sytuacją, jak te plamienia koło 19 przerodziły się w krwiste, a po 22 pojawiło się już skąpe krwawienie z bólem brzucha. Po nocy, nad ranem rozkręciło się. Który dzień mam uważać za 1 dzień cyklu - ten, co zaczęło się wieczorem czy następny?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie jest więc ryzyko ciąży w mojej sytuacji?

Dzień dobry, Proszę o ocenę ryzyka ciąży w mojej sytuacji: Miałam okres od 6 do 9 lutego. 22 lutego doszło do stosunku seksualnego z antykoncepcją w postaci prezerwatywy (poprawnie użytej). W trakcie stosunku chłopak sekundę po wytrysku wyjął penisa z... Dzień dobry, Proszę o ocenę ryzyka ciąży w mojej sytuacji: Miałam okres od 6 do 9 lutego. 22 lutego doszło do stosunku seksualnego z antykoncepcją w postaci prezerwatywy (poprawnie użytej). W trakcie stosunku chłopak sekundę po wytrysku wyjął penisa z pochwy. Niestety zapomniałam sprawdzić jak wygląda sytuacja z owulacją w dzień stosunku i okazało się że była ona, według aplikacji obliczającej to, dzień przed stosunkiem. 25 i 26 lutego nastąpiło nieregularne krwawienie (pół dnia leci pół dnia nie leci) co się nie zdarza przy normalnym okresie. Brązowe ciemne plamienie. 7 marca przewidywany przez aplikacje okres nie nastąpił. Za to miałam w tym okresie mocne bóle brzucha ( - 5 dni), bardzo podobne intensywnością i charakterem do tych podczas okresu. 10 oraz 17 marca wykonałam dwa testy ciążowe o czułości 10 mlU/ml, oba wyszły negatywne i zostały wykonane poprawnie. Jak Pan/Pani ocenia ryzyko zajścia w ciąże? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna  Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Dlaczego nie mogę odczuwać radości?

Dzień dobry. Zauważyłam, że mam problem z odczuwaniem radości. Potrafię uśmiechać się na zewnątrz, jestem w stanie odczuć szczęście na chwilę, ale w środku stale czuje głęboki smutek. Codziennie jest mi smutno i chce mi się płakać choć posiadam męża... Dzień dobry. Zauważyłam, że mam problem z odczuwaniem radości. Potrafię uśmiechać się na zewnątrz, jestem w stanie odczuć szczęście na chwilę, ale w środku stale czuje głęboki smutek. Codziennie jest mi smutno i chce mi się płakać choć posiadam męża i moje życie nie wydaje się być z zewnątrz trudne. Jestem odbierana jako osoba towarzyska, uśmiechnięta jednak ja się tak nie czuje. Często boli mnie głowa, brzuch i kręgosłup. Doskwiera mi także zmęczenie, problemy z pamięcią, zebraniem myśli i koncentracją. Przez pewien okres objawy potrafią być bardzo widoczne. Występuje typowy nastrój depresyjny a kiedy zaczyna odpuszczać, pozostaje ten smutek i ochota na płacz. Trudno mnie pocieszyć. Nie do końca rozumiem swoje objawy, ponieważ wydaje się być poukładana. To bardzo przykre, ponieważ nie jestem w stanie poczuć prawdziwej radości. Często nie pomaga nawet godzinna sesja psychoterapii. Dlaczego tak trudno mi prawdziwie odczuwać szczęście mimo, że mam wszystko?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna  Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Co robić z dosyć obfitą ilością krwi z odbytu?

Dzień dobry tydzień temu podczas wypróżniania zobaczyłam sporą ilość krwi w muszli klozetowej oraz na papierze. Dzisiaj znowu była krew na papierze nie dużo co prawda ale krew była zauważalna. Nie wiem co zrobić nie boli mnie brzuch nie mam... Dzień dobry tydzień temu podczas wypróżniania zobaczyłam sporą ilość krwi w muszli klozetowej oraz na papierze. Dzisiaj znowu była krew na papierze nie dużo co prawda ale krew była zauważalna. Nie wiem co zrobić nie boli mnie brzuch nie mam żadnych niepokojących objawów poza tą krwią. Nie dzieje się to codziennie ale raz w tygodniu
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwe jest zapłodnienie po takim pettingu?

Witam, Jakie jest ryzyko ciąży jeśli wczoraj chłopak dotykał i masował mnie przez spodnie i bieliznę po moim kroczu? Ręce miał suche. Ja miałam 5 dzień miesiączki. Dziś pobolewa mnie brzuch.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy testy mogły pokazać błędny wynik?

Witam! Mam problem gdyz moje miesiaczki byly zawsze regularne cykl okolo 25 dni.. Ostatnia miesiaczke mialam 5 lutego i do tej pory czekam...podejrzewam ciaze ale zrobilam 2 testy i wynik negatywny..z tym ze objawy mam kazdego dnia jak przed miesiaczka... Witam! Mam problem gdyz moje miesiaczki byly zawsze regularne cykl okolo 25 dni.. Ostatnia miesiaczke mialam 5 lutego i do tej pory czekam...podejrzewam ciaze ale zrobilam 2 testy i wynik negatywny..z tym ze objawy mam kazdego dnia jak przed miesiaczka bola mnie piersi i brzuch..czy jest mozliwosc ze testy daly bledny wynik? Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz..
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają te objawy przy braku ciąży u 43-latki?

Mam 42 lata Cykl trwa 21-28 dni.Ostatni okres miałam 9 03 Dziś 5 04 okresu brak wykluczam ciążę Od kilku dni źle się czuje, bóle głowy brzucha suchość pochwy, zaparcia. Czy to objawy na okres, kiedy pójść z tym do lekarza
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy można się jakoś pozbyć takich dolegliwości podczas okresu?

Kilka dni przed okresem zawsze mam wzdęcia bóle brzucha, zaparcia. Podobnie w pierwszym dniu okresu. Nie biorę żadnych leków Czy można coś z tym zrobić Czuje się fatalnie i nie mogę funkcjonować. Najgorszy jest ten ból brzucha.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Na co wskazuje to krwawienie u 31-latki?

Witam . Miałam miesiączkę która zakończyła się 1 marca . Dostałam ponownie jakby 9 marca i mam ja do tej pory . Różni się ona od moich miesiączek tym , że nie mam bólu brzucha ani skrzepów i nie jest... Witam . Miałam miesiączkę która zakończyła się 1 marca . Dostałam ponownie jakby 9 marca i mam ja do tej pory . Różni się ona od moich miesiączek tym , że nie mam bólu brzucha ani skrzepów i nie jest tak obfita jak zawsze jednak trwa zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj . Do tej pory miałam zawsze regularne miesiączki . Czy powinnam się obawiać ? Nie wiem czy ma wpływ na to fakt , że zaczelam regularnie uprawiać stosunek . Proszę o pomoc .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać taki wygląd stolca u 78-latka?

Ostatnio odczuwam lekki ból( dyskomfort) w dole brzucha. Pojawiły się luźne stolce( Nie jest to typowe rozwolnienie)ale parę razy dziennie w nie wielkiej ilości. Ostatnio też zauważyłem zmianę koloru na rzywo brązowy nie żywo czerwony raczej taki rudy. Czy powinienem się tym przejmować?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym bólem podbrzusza przy przeziębieniu?

Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwice lękową ostatnio jestem lekko przeziębiony i 3 dni temu zaczął boleć mnie brzuch pierwszego dnia tylko dużo zjadłem i zwykły ból brzucha następnego dnia często oddawałem mocz lecz nie duże ilości... Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwice lękową ostatnio jestem lekko przeziębiony i 3 dni temu zaczął boleć mnie brzuch pierwszego dnia tylko dużo zjadłem i zwykły ból brzucha następnego dnia często oddawałem mocz lecz nie duże ilości a dziś boli mi prawa strona podbrzusza proszę o pomoc dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazują takie dolegliwości u 31-latka?

Witam Mam problem z żołądkiem i/lub jelitami. W moim życiu jest dużo stresu, czasem więcej, czasem mniej. 2 lata temu zacząłem mieć problemy z żołądkiem, zaczynało się od wzdęć, później ogromny ból głowy a za chwilę okropny, ostry ból w... Witam Mam problem z żołądkiem i/lub jelitami. W moim życiu jest dużo stresu, czasem więcej, czasem mniej. 2 lata temu zacząłem mieć problemy z żołądkiem, zaczynało się od wzdęć, później ogromny ból głowy a za chwilę okropny, ostry ból w klatce piersiowej w okolicy żołądka (jakby ktoś wbił mi niż w żołądek i na wylot) aż czuć z tyłu pleców. Ból ten pojawia się raz na jakiś czas, czasami 3 razy w miesiącu, czasami 4-5 miesięcy brak dolegliwości. Jeśli zjem coś słodkiego, to zaczyna boleć mnie brzuch. Czasem te dolegliwości wywołuje napicie się alkoholu. Bez hydroksyzyny lub zamiennie 1 piwa przed snem nie mogę zasnąć, bardzo głośno bije mi serce, na lewym boku próbując zasypiać dopadają mnie lęki podczas zasypiania lub bezdech senny. Nie wiem czy to jest powiązane, nie wiem czego się spodziewać i do jakiego lekarza się udać.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam takie problemy z wypróżnianiem?

Czasami mam bolesna defekację. Stolec jest twardy i zbity.Wyszło go bardzo dużo. Ale potem bolał mnie brzuch. Przeszło po paru godzinach. Nie biorę leków. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym bólem brzucha i klatki piersiowej?

Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwicę lękową ostatnio odczuwam bóle w brzuchu klatce piersiowej i plecach są one kłujące pieczace lub szczypiące najwcześniej kłujące najczęściej odczuwam bóle chwilowe typu 10 sekund ale rzadko występują one więcej niż... Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwicę lękową ostatnio odczuwam bóle w brzuchu klatce piersiowej i plecach są one kłujące pieczace lub szczypiące najwcześniej kłujące najczęściej odczuwam bóle chwilowe typu 10 sekund ale rzadko występują one więcej niż 1 minutę proszę o wyjaśnienie co to z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jak dalej powinnam stosować antykoncepcję?

Kobieta, 30 lat zdiagnozowana endometrioza i ektopia szyjki macicy, kolposkopia i cytologia nie wykazały nic niepokojącego. Zażywane są dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne bez przerwy od około roku. Od 5 dni pojawiło się krwawienie/plamienie świeżą, jasnoczerwoną krwią. Jednego dnia jest... Kobieta, 30 lat zdiagnozowana endometrioza i ektopia szyjki macicy, kolposkopia i cytologia nie wykazały nic niepokojącego. Zażywane są dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne bez przerwy od około roku. Od 5 dni pojawiło się krwawienie/plamienie świeżą, jasnoczerwoną krwią. Jednego dnia jest go mniej a drugiego więcej. Bóle brzucha jak przy miesiączce. Czy może być to spowodowane brakiem robienia przerwy między opakowaniami? Czy warto zrobić teraz przerwę czy brać dalej pigułki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty