Pulsujący ból głowy przy masturbacji

Witam, mam pewien problem. Otóż po ćwiczeniach typu pompki i masturbacji (tylko w tych wypadkach) dotyka mnie pulsujący ból głowy w części potylicznej. Utrzymuje się on ok. 3 godziny. Byłem u lekarza, dostałem holter ciśnieniowy na dobę-mimo że miałem w pewnej godzinie ciśnienie 172/89 lekarz stwierdził że to normalne podczas wysiłków i nie stwierdził nadciśnienia. Diagnozował powysiłkowy ból głowy. Ale czy na pewno jest to, jeśli ból występuje wyłącznie w tych przypadkach? Czy to nic poważnego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli podana wartość ciśnienia związana była z wysiłkiem, a w normalnych warunkach ciśnienie jest prawidłowe, to rzeczywiście nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ma Pan jednak wątpliwości co do prawidłowości postawionej diagnozy, sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem.