Pulsujący ból w szyi, promieniujący czasem do dekoltu

Witam. Od dłuższego czasu czuję podczas nawet lekkiego wysiłku jak np.spacer mocny, pulsujący ból w szyi, promieniujący czasem do dekoltu. Mam wtedy wrażenie ucisku i ciężko mi oddychać. Zwykle mija po chwili odpoczynku. Nie umiem znaleźć przyczyny tego zjawiska, stres wykluczam. Badania krwi w normie, ciśnienie lekko podwyższone. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, lekarz po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tej sytuacji warto wykonać EKG i skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam