Rak piersi u nastolatki po uderzeniu?

Dzień dobry.

Mam 13 lat i 2 miesiące temu na treningu koleżanka uderzyła mnie w lewą pierś. Od tamtego czas boli mnie miejsce pod brodawką i trochę wyżej mam tak jakby guzka. Nie wiem co to może być, podejrzewam raka! Byłam u lekarza, który wysłał mnie na badania, ale muszę na nie bardzo długo czekać. Proszę o konsultacje i szybką odpowiedź!

Dziękuje.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi w wieku 13. lat zdarza się niezmiernie rzadko. Proszę się nie obawiać i spokojnie poczekać na wyniki badań zleconych przez lekarza. Wspomniane objawy mogły powstać na skutek uderzenia i powinny się wkrótce zagoić.