Rak podstawnokomórkowy, postać guza a naciek w chrząstkę

Badanie mikroskopowe: Carcinoma basocellulare cutis,typu nodularis. Rozumiem że to rak podstawnokomórkowy postać guza. Po wycięciu guza nosa|(guz 0,6cm) wynik badania brzmi: Głęboka linia odcięcia przechodzi przez utkanie raka. Chirurg stwierdził ,że rak nacieka w chrząstkę. Czy takie niedokładne wycięcie nie sprawi, że odrośnie w groźniejszej formie?

Należy poszerzyć wycięcie blizny w celu radykalizacji zabiegu, gdyż może dojść do wznowy.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Niestety wynik badania wykazuję iż rak nie został usunięty radykalnie i wznowa miejscowa jest bardzo prawdopodobna. Skoro zmiana jest na nosie widziałbym konieczność wycięcia z plastyką - konieczna będzie interwencja chirurga plastycznego.