Rakotwórcze zabawki dla niemowląt i gumki do bransoletek a zagrożenie zdrowia dziecka

Dzień dobry właśnie natknęłam się na artykuł o toksycznych/rakotwórczych zabawkach dla niemowląt rekomendowanych firm (Fisher Price) oraz o rakotwórczych gumkach do bransoletek.Jestem przerażona mam 8 miesięczne niemowlę od początku zaopatrywałam je w zabawki w/w firm i teraz nie wiem czy mogłam stworzyć zagrożenie dla swojego dzieciątka? na dodatek bez mojej wiedzy kilka dni temu bratanek zrobił córci bransoletkę z w/w gumek. Mała bierze wszystko do buzi...czy mogłam zaszkodzić dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę w pierwszej kolejność zweryfikować artykuł tzn sprawdzić kto go napisał? gdzie się ukazał? itp. A później ewentualnie ograniczyć kontakt dzieci z tymi przedmiotami. Osobiście nie słyszałem żeby któraś firma wycofywała produkty dziecięce z jakiegokolwiek powodu w ostatnim czasie.