Rana na głowie po farbowaniu włosów

Witam. Mam pytanie i mały problem. Po farbowaniu włosów zrobiła mi się z tyłu głowy ranka wielkości 1 grosza , to szczypie boli i nawet zauważyłam trochę powiększony węzeł chłonny po tej stronie co jest ta rana. Pani w aptece poleciła mi pić wapno i smarować Tribiotykiem. Tylko ze to cały czas szczypie, w związku z tym chciałam zapytać czy jeszcze coś mogłabym zrobić żeby nie szczypało i nie bolało? z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Stosować opatrunek, a po wytworzeniu się strupa natłuszczać ranę.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.