Rany jamy ustnej

Witam. Od paru dni w jamie ustnej mam tak jakby rankę otoczoną białym wybrzuszeniem. Mam wrażenie, że urusł mi też trochę migdał, ale boli tylko wtedy jak go dotykam. Dla ułatwienia odpowiedźi przesyłam link do zdjęcia z tzw "ranką". Znajduję się ona niedaleko zębów 7-8 na policzku wewnątrz buzi. Strzasznie boli, ale znośnie ;) Co to może być? Liczyć na to, że się samo zagoi? Co może być tego przyczyną? Dziękuję, pozdrawiam. http://images65.fotosik.pl/547/aa33029e4d92477e.jpg

Trudno jednoznacznie oceniać zmiany w jamie ustnej nie badając pacjenta, ale zdjęcie może sugerować, że zmiana na błonie śluzowej jest wynikiem przygryzania policzka przez częściowo zatrzymaną dolną ósemkę i być może górną (nie widać jej na zdjęciu). Jeśli taka jest przyczyna, to stanowi ona wskazanie do usunięcia ósemki. Najlepiej zgłosić się do dentysty specjalisty chirurgii stomatologicznej.