Redukcja tkanki tłuszczowej a jagody goji

Witam, czy jagody goji a jagody berries to to samo? i czy mogą wspomagać proces redukcji tkanki tłuszczowej/odchudzanie? Pozdrawiam

Witam Panią,

Tak jagody goji i jagody berries to to samo, jednak nie oczekiwałabym że spożywając je Pani schudnie. Oczywiście zalecam ich spożycie ale jako dodatek do zbilansowanej diety a nie sposób na redukcję wagi. Bez odpowiedniej diety nie zauważy Pani efektów.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju produktów na odchudzanie, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk