Regularne zażywanie kreatyny a wysoki puls

Witam. Moj maz zaczal regularnie zazywac kreatyne (ok. 2 tyg), dzisiaj zmierzyl sobie cisnienie (110-79) i wyszlo, ze ma strasznie duzo uderzen serca na minute -180, stad moje obawy o jego zdrowie. Dodam, ze bierze leki przeciwzakrzepowe raz dziennie(ASS 100). Stad moje pytanie czy kreatyna ma wplyw na serce i czy mozna ja zazywac z tymi lekami?

Aleksander Ropielewski

Sama kreatynina nie powinna mieć wpływu na akcję serca, jednak podane wartości pulsu są bardzo niepokojące i wskazują na konieczność szybkiego kontaktu z lekarzem.