Rekonstrukcja ucha u syna

mój syn nie ma ukształtowanej małżowiny usznej, ma inplant baha, teraz ma mieć rekonstrukcję ucha, lekarze polecają silikonowe ucho, bardzo proszę o opinie czy rekonstrukcja ucha z własnej chrząstki żebrowej jest lepsza czy gorsza od silikonowa proteza
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Silikonowa proteza ucha to aktualnie zdecydowanie najbardziej innowacyjna metoda odtworzenia małżowiny usznej. Podstawową zaletą takiego zabiegu jest brak pobierania własnej chrząstki żebrowej. Silikonowe ucho jest natomiast na tyle dopracowane, że zarówno w kolorze jak i kształcie wygląda jak ucho ludzkie. W większości zabieg ten wykonuje się jednak u pacjentów, którzy nie mogą mieć pobranej chrząstki żebrowej. Każdy z tych zabiegów ma swoje wady i zalety. Najlepiej byłoby gdyby wszystko wyjaśnił Pani specjalista otolaryngolog, który zajmuje się dzieckiem. Podczas bezpośredniej rozmowy będzie Pani miała natomiast możliwość zadania wszystkich pytań.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Silikonowa proteza ucha to aktualnie zdecydowanie najbardziej innowacyjna metoda odtworzenia małżowiny usznej. Podstawową zaletą takiego zabiegu jest brak pobierania własnej chrząstki żebrowej. Silikonowe ucho jest natomiast na tyle dopracowane, że zarówno w kolorze jak i kształcie wygląda jak ucho ludzkie. W większości zabieg ten wykonuje się jednak u pacjentów, którzy nie mogą mieć pobranej chrząstki żebrowej. Każdy z tych zabiegów ma swoje wady i zalety. Najlepiej byłoby gdyby wszystko wyjaśnił Pani specjalista otolaryngolog, który zajmuje się dzieckiem. Podczas bezpośredniej rozmowy będzie Pani miała natomiast możliwość zadania wszystkich pytań, co spowoduje rozwianie wątpliwości.