Rekonwalescencja po zabiegu u periodontologa

Witam, Czeka mnie zabieg u lekarza periodontologa (mam zapalenie dziąseł lecz bez bólu , obrzęku itp) Doktor tłumaczył mi że musi się dostać pod dziąsło i je tam oczyścić i po tym zabiegu powinno mi to krwawienie dziąseł minąć i moje pytanie jest takie czy po tym zabiegu np. spuchną mi dziąsła, albo gdy zejdzie znieczulenie(będzie miejscowo) to będzie mnie bolało ? ogólnie czy czeka mnie jakaś ciężka rekonwalescencja? (mam nadzieje że nie) ;)

Prawdopodobnie mowa o kiretażu otwartym. Jest to zabieg dosyć traumatyczny dla tkanek i mogą być po zabiegu silne dolegliwości bólowe. Bardziej łagodnym postępowaniem jest leczenie chorych dziąseł metodą Vector. Odbywa się to także w znieczuleniu miejscowym ale bez nacinania tkanek. Następnego dnia po zabiegu nie ma już śladu a dziąsła odzyskują prawidłową strukturę i wygląd.

Ciężka rekonwalescencja to raczej nie , krwawienie może utrzymywać się do godziny czasu po zabiegu i przez dzień dwa dziąsła mogą być lekko obrzęknięte.
Najlepiej o to oczywiście zapytać lekarza , który będzie wykonywał zabieg , to on zna dokładny zakres zabiegu i możliwe niedogodności po.