Reumatoidalne zapalenie stawów a zmiany zwyrodnieniowe

jestem prawdopodobnie chora na reumatoidalne zapalenie stawów moje objawy na to wskazują choć badania robione wielokrotnie nie potwierdziły wyniki wahały się od 8-12 teraz mam kuracje sterydem Metypred, który po 6-tyg. stosowania staje się mało skuteczny. Teraz lekarz prowadzący przepisał mi Metotab. słyszałam że to dość silny i toksyczny lek.Czy ten kierunek leczenia jest prawidłowy ? Wspomnę jeszcze że robiłam rtg rąk i stup. Badanie wykazały torbiele i zmiany zwyrodnieniowe. Proszę o rade

Witam. Choroba reumatyczna to domena reumatologii a nie chirurgii. Jeśli chodzi o zmiany zwyrodnieniowe to jest to normalnie postępujący proces = ze zużycia, który u jednych postępuje szybciej, a u innych wolniej. O leczeniu musi decydować reumatolog

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani -
w takiej sytuacji należy wypróbowąć nowy lek. Decyzja jest prawidłowa. Należy czekać na rezultat.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków