RM mózgu i pnia mózgu bez kontrastu a wykluczenie gruczolaka

Morfologia, crp, ferrytyna,FSH,prolaktyna,lh normy Potas 4,1 norma 3,5 - 5,0 EGFR 60 norma pow. 60 glukoza 98 norma 66-99 Kreatynina 0.99 norma 0,8-1,25 Trójglicerydy 77 norma 30-150 cholesterol 190 norma 115-190 TSH 3,8 norma 0,4-4,2 FT3 84 % Ft4 91 % Kortyzol 33 norma do 25 ale tesh cushinga wypadł dobrze. Objawy : mega brak mocy Czy RM mózgu i pnia mózgu bez kontrastu badania wykonano w sekwenjach SE,TSE,FLAIR w obrazach T1 i T2zależnych. Czy to wyklucza gruczolaki, guzy przysadki >?

Aleksander Ropielewski

Z dużym prawdopodobieństwem gruczolak przysadki jest wykluczony. Lepszym badaniem byłoby MR z kontrastem. Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów, MR oraz dodatnich wyników testów prowokacyjnych lub supresji. W Pani sytuacji najpewniej należy poszukać ektopowych ognisk wydzielania kortyzolu.