Rokowania przy carcinoma ductale invasivum

Witam, od roku moja Mama walczy z rakiem piersi, dokladnie z carcinoma ductale invasivum m 8500/3 praecippue carcinoma intraductale DCIS,lewa piers, guz usuniety i 13 wezlow, jest po chemioterapii, radioterapii, a teraz zaczelam brac herceptyne, po usg, nie widac zadnych przerzotow, her 2 dodatni 3 , prosze o informacje o herceptynie oraz jakie sa rokowania? lekarze odpowiadaja bardzo enigmatycznie, chcialabym znac nawet najgorsza prawde, dziekuje pozdrawiam, JN nikt w rodzinie wczesniejnie chorowal na raka.. mama nie jest nosicielem wadliwego genu, czy i kto powinien skierowac mnie i moje 2 siostry na badania genetyczne? JN

Mam za mało danych , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę "naciskać" onkologów prowadzących na konkretne , a nie enigmatyczne odpowiedzi!!! pozdrawiam , zż