Równoczesne przyjmowanie leku Piramil oraz Lokren i Tertensif

Czy mogę używać równocześnie leku Piramil oraz Lokren i Tertensif? Dawkowanie: Lokren 20 mg rano. Tertensif 1,5 mg rano, Piramil 10 mg wieczorem.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Witam serdecznie! Wymienione leki jak najbardziej mogą być w bezpieczny sposób zażywane przez Pana równocześnie. Takie połączenie jest jednym ze standardów, jak najbardziej dozwolonych i polecanych w kardiologii. Zakładam oczywiście, że istnieją wskazania do ich przyjmowania. Są to leki z trzech różnych grup, działające synergistycznie w terapii nadciśnienia tętniczego oraz szeregu innych schorzeń serca, w tym w jego niewydolności i chorobie wieńcowej. Tertensif jest lekiem moczopędnym i rozszerzającym naczynia, stosowanym jako pierwszy rzut terapii nadciśnienia tętniczego. Piramil również obniżą ciśnienie tętnicze krwi, działając przy tym protekcyjnie na serce, zapobiegając jego patologicznej przebudowie. Działanie Lokrenu polega natomiast na zwolnieniu pracy serca, co umożliwia poprawę jego wydolności i pośrednio przyczynia się do spadku ciśnienia tętniczego. Jeśli ma Pan jakiekolwiek obawy proszę dokładnie przestudiować ulotki w/w leków i zgłosić lekarzowi, gdyby zaistniały u Pana jakiekolwiek działania niepożądane wyżej wymienionych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty