Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Równoczesne przyjmowanie leku Piramil oraz Lokren i Tertensif

Czy mogę używać równocześnie leku Piramil oraz Lokren i Tertensif? Dawkowanie: Lokren 20 mg rano. Tertensif 1,5 mg rano, Piramil 10 mg wieczorem.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Witam serdecznie! Wymienione leki jak najbardziej mogą być w bezpieczny sposób zażywane przez Pana równocześnie. Takie połączenie jest jednym ze standardów, jak najbardziej dozwolonych i polecanych w kardiologii. Zakładam oczywiście, że istnieją wskazania do ich przyjmowania. Są to leki z trzech różnych grup, działające synergistycznie w terapii nadciśnienia tętniczego oraz szeregu innych schorzeń serca, w tym w jego niewydolności i chorobie wieńcowej. Tertensif jest lekiem moczopędnym i rozszerzającym naczynia, stosowanym jako pierwszy rzut terapii nadciśnienia tętniczego. Piramil również obniżą ciśnienie tętnicze krwi, działając przy tym protekcyjnie na serce, zapobiegając jego patologicznej przebudowie. Działanie Lokrenu polega natomiast na zwolnieniu pracy serca, co umożliwia poprawę jego wydolności i pośrednio przyczynia się do spadku ciśnienia tętniczego. Jeśli ma Pan jakiekolwiek obawy proszę dokładnie przestudiować ulotki w/w leków i zgłosić lekarzowi, gdyby zaistniały u Pana jakiekolwiek działania niepożądane wyżej wymienionych.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy