Ropienie palców po oparzeniu rozpuszczalnikiem

Witam Pana. Ponad miesiąc temu oparzyłem się rozpuszczalnikiem dłonie. W połączeniu z rękawiczką lateksową doszło do oparzenia II stopnia. Już się wszystko goiło i miałem już wracać do pracy, jednak nagle w nocy dłonie zaczęły mnie piec i zdjąłem opatrunek. Rano pojawiły sie białe plamki a na drugi dzień już dłonie były spuchnięte a palce ropiejące. Dlaczego te palce zaczęly ropieć ?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić przyczynę. Najprawdopodobniej doszło do nadkażenia rany i wytworzenia zmian ropnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza chirurga lub lekarza rodzinnego.