Rozgięty łuk aorty w rtg
W opisie prześwietlenia rentgenowskiego płuc, oprócz stanu tego organu stwierdzono również " rozgięty łuk aorty." Czy jest to wada anatomiczna i czy ma to jakiś wpływ na funkcjonowanie serca, transportu krwi itp.Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisana zmiana może świadczyć o nadciśnieniu tętniczym. Wskazana jest wizyta u lekarza.