Rozległa czerwona plama na nodze a rumień

Witam. Jakies 3 tyg temu przyjechałam do rodziców.Zobaczyłąm na nodze u mamy(dół nogi ,z tyłu na wysokości kostki) dośc rozległą plamę ,bardzo czerwoną. Ani nie miała i nie ma goraczki.Nie swędzi ,ani nie boli jej to. Pani doktor stwierdziła,ze to rumień. Mama dostałą antybiotyki,po których nota bene ma biegunkę i bardzo kręci jej się w głowie.Poza tym od jakiegoś czasu okazało się,że ma dośc wysokie ciśnienie. Abstrachując od antybiotyków,czy to faktycznie rumień czy może coś innego? Dziękuję .

Powinna Pani Mama zgłosić się do lekarza , można również do dermatologa. Organizm na antybiotyk może tak reagować.Wtedy należy go zmienić. Czy to rumień czy też nie dopiero na miejscu dermatolog będzie mógł stwierdzić.