Rozmaz uzyskany z nakłucia węzła chłodnego

Rozmaz uzyskany z naklucia węzła chłodnego okolicy Skibiński podzuchwowej lewej zawiera obfite pleomorficzne elementy morfotyczne tkanki limfatycznej. Komórek nowotworowych w tym materiale nie ma. Wskazana obserwacja kliniczna oraz ewentualne pobranie węzła chłodnego w całości do badania histopatologicznego. Co mam dalej robić i się udać?.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystko zależy od obrazu klinicznego, od tego jakie ma Pani objawy? wskazana konsultacja laryngologiczna i decyzja czy konieczne jest pobranie całego węzła.
Pozdrawiam