Rozmazujący się obraz przy silnych, minusowych dioptriach

Witam.Nosiłam soczewki o mocy-5,75.Lekarz dobrał okulary o mocy-6.75 informując ze przy tej wadzie należy nosić okulary mocniejsze.z daleka widzę dobrze natomiast z bliska np jak spojrzę samymi oczami w bok lub w dół bez przekręcania lub pochylania głowy obraz się rozmazuje.czy to normalne czy oznacza np ze okulary są za mocne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza okulisty, po badaniu lekarz określi ewentualny wpływ mocniejszych okularów na powyższe objawy.