Rozmazy zawierające komórki nabłonka bez cech atypii nowotworowej

Proszę o pomoc w interpretacji wyników BACC: obraz cytologiczny nie jest całkiem charakterystyczny ale może odpowiadać fibrodenoma. Rozmazy zawierają kom nabłonka bez cech atypii nowotw, leżace w grupach płatach i rozproszeniu. Liczne jądra komórek mioepitelialnych oraz śluzowate masy białkowe w tle. Dziękuję

Witam.

Z opisu, wynik biopsji może odpowiadać włókniakogruczolakowi, czyli zmianie łagodnej.
Poza tym w rozmazach nie stwierdza się innych nieprawidłowości.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org