Różnica ciśnień w obu rękach

Witam czym jest spowodowana różnica ciśnień w obu rękach? W lewej ciśnienie mam 115/70 puls 85 ,a w prawej 140/145/80 puls podobny.Czy może być to spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Różnica w wartości RR nie jest związana ze zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego. Może być to jednak wynik patologii naczyniowych. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty kardiologa.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zalecam wizytę u lekarza rodzinnego badz specjalisty chirurgii naczyniowej. Konieczna jest dalsza diagnostyka i specjalistyczne badania. Pozdrawiam