Różowy śluz po odstawieniu ziół a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przez około tydzień przyjmowałam zioła po których przez około 4 dni oddawałam luźniejsze stolce, 2 razy na dobę. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Dzisiaj, 2 dni po odstawieniu ziół pojawił się różowy śluz. Czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo? Czy tabletki się nie wchłonęły? Czy kolejne opakowanie powinnam przyjąć bez 7dniowej przerwy? (dodam, że biorę tabletki drugi tydzień).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jaki jest skład ziół, które Pani spożywała. Jak najbardziej mogły one jednak wpłynąć negatywnie na skuteczność antykoncepcji. Niestety nie napisała Pani w których dniach cyklu stosowała Pani zioła - od tego zależy natomiast jak powinna Pani postąpić. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.