Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych w RTG
Proszę o interpretację wyniku rtg : w kręgosłupie szyjnym zniesienie fizjologicznej lordozy. Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovertebralnych. Długie wyrostki poprzeczne c7. Do jakiego lekarza powinnam się udać, od pewnego czasu odczuwam bóle kręgosłupa szyjnego oraz głowy w tylnej części przechodzące do części czołowej oraz czasami mroczki /migotanie obrazu przed oczami/. Czy niezbędna będzie rehabilitacja lub podjęcie innego leczenia?/

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, wyniki wskazują na początek choroby zwyrodnieniowej odcinka szyjnego kręgosłupa, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wskaże dalsze postępowanie terapeutyczne. Istotne jest włączenie ćwiczeń fizykoterapeutycznych, ćwiczenia postawy i kręgosłupa szyjnego. Pozdrawiam