Rozpuszczona tabletka antykoncepcyjna

Witam serdecznie. Chciałabym rozwiać moje wątpliwości, mianowicie ostatnio przydarzyła się mi następująca sytuacja: przyjmując tabletkę antykoncepcyjną miałam delikatnie wilgotne ręce i po przyjęciu tabletki zauważyłam, że na palcu został delikatny ślad po niej (powstał gdy wkładałam tabletkę do ust- ślad był naprawdę delikatny, nie wskazywał, że tabletka bardzo się rozpuściła), niby nie powinnam się martwić, gdyż wyczytałam w ulotce, że tabletka zawiera otoczkę, ale jednak wolę się upewnić, czy ta tabletka będzie działać normalnie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie ma najmniejszych powodów do obaw. Tabletki antykoncepcyjne są zaopatrzone w otoczkę, która zabezpiecza je przed wilgocią i rozpuszczeniem oraz dostępem do części hormonalnie czynnej.
Antykoncepcja jest zachowana.
pozdrawiam serdecznie!