Rozregulowanie cyklu pod wpływem stresu

WITAM.Mam problem z moją miesiączką, przypuszczam, ze pod wpływem stresu rozregulował mi się cykl...ale trwa to już około pół roku. Mój okres trwa około 3 dni, ale jest skąpy, jest w nim więcej skrzepów niż krwi,potem pojawiają się jedynie plamienia,występuje on średnio co 25 dni, bywa, że wcześniej.Rodziłam 3 lata temu i potem wszystko było ok. Miałam usg dopochwowe wynik ok, cytologia I grupa. Poza tym,mam lekką niedokrwistość.Czy mój okres zanika? czy to może być objaw menopauzy?Mam 30 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Nie bez wpływu jest jednak także anemia. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką oraz ew. leczeniem.