Rozregulowany tryb snu

Jak naprawić swój sen?Praca nocami lub brak snu do 48h kilkanaście dni z rzędu zupełnie mnie rozregulowały.Zjadam śniadanie 6:00 i nie mogę sobie poradzić robi mi się zimno, oczy same się zamykają i tak potrafię przespać 6-10h dobudzenie mnie graniczy z cudem (pracuję zdalnie).Jeśli udaje mi się to przetrzymać senność przychodzi ok13,załóżmy że to też przetrwałam, jest 17 i mam zastrzyk energii niezależnie od tego czy spałam w dzień czy nie, jeśli nie, z trudem udaje mi się spać max 4h w nocy.

Warto zmiany wprowadzać stopniowo, ale konsekwentnie. Ważne jest także przestrzeganie tzw rytuałów sennych (kolejnych czynności związanych z kładzeniem się spać). Wytyczenie sobie planu zmiany organizacji rytmów około dobowych i trzymanie się go, powinno pomóc, choć może być ciężkie na początku.
Dodatkowo zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej, która wykluczy ewentualne inne zaburzenia (neurologiczne, z kręgu zaburzeń maniakalno- depresyjnych itp).

Witam,
POnieważ mieszka Pani w Warszawie zachęcam do skorzystania z pomocy psychiatry i psychoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach snu. Godni polecenia specjaliści przyjmują np. w Poradni Zaburzeń Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska