Czy istnieje możliwość występowania osobowości mnogiej u osób starszych?

Witam. Czy istnieje możliwość występowania osobowości mnogiej u osób starszych? Jak to wygląda i czy spotkano się już z takimi przypadkami?

Witam serdecznie,

W każdym wieku istnieje możliwość rozpoznania tego zaburzenia. Wskazana konsultacja psychiatryczna celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Witam

wiek nie wyklucza występowania takiego zaburzenia, tylko specjalista może rozpoznać taki problem. Diagnostyka niesie ze sobą wiele trudności w rozpoznaniu, ponieważ zaburzenia i wiążące się z nimi dolegliwości somatyczne mogą utrudniać rozpoznanie.Dodatkowo zaburzenia nerwicowe powiązane z chorobą somatyczną mogą mieć negatywny wpływ na osobowość osoby starszej i jej funkcjonowanie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Dzień dobry, tego typu zaburzenie może wystąpić w każdym wieku, jednak u ludzi starszych podobne objawy mogą być spowodowane innymi przyczynami, dlatego zachęcam do konsultacji psychiatrycznej. Pozdrawiam.