Zmiana zachowania i ograniczenie przyjmowania pożywienia u 20-latka

Mój chłopak się zmienił. Przestał jeść, a ma 20 lat, więc jest w takim wieku, że powinien jeść bardzo dużo. Często nie reaguje, jak ktoś do niego mówi. Trzeba powtarzać po kilka razy. Chodzi smutny, zamyślony, jak próbuję z nim rozmawiać, to twierdzi, że mu nic nie jest. Twierdzi, że chce się zmienić. Ciągle mnie przytula i mówi, że mnie kocha. Już kiedyś był taki, ale po jakimś czasie mu przeszło. Teraz znów wróciło. Jesteśmy ze sobą 2 l. a ja nie mam pomysłu jak mu pomóc.

Na początek zachęcam do konsultacji lekarskiej. W razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Jeśli wykluczy somatyczne podłoże trudności, skieruje do lekarza psychiatry i psychologa na psychoterapię. Przyczynami takich zaburzeń mogą być zarówno trudności natury emocjonalnej czy osobowościowej, jak i biologiczne. Dlatego konieczna jest diagnostyka, która ukierunkuje leczenie.