Rozrywający ból żołądka i jelita grubego

Witam. Mam 20 lat. Jestem mężczyzną. Przebyte choroby tylko ospa wietrzna. Byłem już u nie jednego lekarza mówili podrażnienie j. grubego bądź też nerwobóle żołądka. Przepisywali mi różne tabletki ale nie skutkowały. Trwa to już około roku od imprezy na której piłem alkohol. Dziwne, bo wypiłem wtedy dużo ale nie bylem pijany (myślę, że ktoś mi podrzucił narkotyki) i to stało się w czasie picia poczułem jakby zaraz miało mi coś pęknąć w okolicach żołądka, a j. Grubego. To trwało całą noc musiałem wyjść z imprezy. Drugiego dnia nasiliło się jakby serce biło mi w tym miejscu dosłownie czułem przez skórę. Wieczorem myślałem, że mam zawał (kłujący ból )stało się to po wypiciu kawy. Po tygodniu, dwóch już zdecydowanie mniej nasilone ale uczucie napompowania przykurczu wciąż było i jest od żołądka po koniec j grubego. Co mi jest..? Proszę o przypuszczalne postawienie diagnozy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dolegliwości odczuwane w klatce piersiowej prawdopodobnie związane były z zaburzeniami rytmu serca, które mogła wywołać kawa, duża ilość spożytego alkoholu i związane z tym odwodnienie, jak również spożycie tzw. środków psychoaktywnych, o których możliwym dosypaniu Pan wspomina.
Odnośnie dolegliwości brzusznych wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładniejszego wywiadu, badanie fizykalne, a na ich podstawie rozważenie wykonania USG jamy brzusznej oraz badań endoskopowych przewodu pokarmowego-gastroskopii i/lub kolonoskopii ew. konsultacji specjalistycznych.

Pozdrawiam