Rozsiane zmiany, rozedma, astma i sarkoidoza

Stwierdzono w płucach. Rozsiane zmiany, rozedmę, astmę, sarkoidozę. Z tego powodu zastosowano leczenie Encortonem Dobowa dawka 40 mg Jednakże branie tego leku powoduje ataki tężyczkowe, drganie występują cały czas , ale dotyczą tylko prawej ręki. Stosowania wapnia w tabletkach nie pomaga. Problemów psychicznych brak zaburzeń konwersacyjnych, psychoz, nerwic itp. Lewa ręka działa sprawnie pomimo drgań po lewej stronie. Co można uczynić w takiej sytuacji?

Piotr Pilarski

Sugeruję wykonać jonogram (K, Na, Mg, Ca) i próbować wyrównywać niedobory innymi preparatami. Jeśli objawy są uciążliwe można rozważyć rezygnację z terapii.

Pozdrawiam.