RTG - kręgosłup piersiowy - interpretacja wyniku

Witam, krg. piersiowy, niewielka rotacja trzonów, wysokość trzonów i krążków m/k zachowana bez cech destrukcji kostnej, wyostrzenie krawędzi trzonów. Zaczęło się od uczucia, że zaraz zemdleję, ból głowy, potem bólu w okolicach mostku, zrobiłem badania serca (wszystko dobrze). Lekarz powiedział, że to może być coś z kręgosłupem - zalecił prześwietlenie. Wcześniej pojawiały się jeszcze takie objawy jak - lekkie mrowienie lewej ręki, lewej nogi, ból głowy - tył, czoło (zaczęły się około 6 miesięcy temu), coś takiego jakby układ nerwowy się wyłączał, stan poczucia braku siły, mrowienia w okolicach oczu, jakby przez nerwy puszczony został większy prąd lub wyłączony. Proszę o analizę. Czy wynik może mieć coś wspólnego z moimi dolegliwościami?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

opisane dolegliwości mogą wynikać ze zmian w kręgosłupie, aczkolwiek zmiany te nie są duże, a dolegliwości wydają się niewspółmierne do opisu RTG kręgosłupa. Wskazywałyby na ucisk w kręgosłupie na gałęzie nerwów. Być może jednak tak jest z uwagi na ową rotację trzonów. Proszę skonsultować się z ortopedą, który na podstawie zdjęć i badania wypowie się na temat potencjalnej przyczyny dolegliwości w kręgosłupie. Jeśli ją wykluczy, trzeba pomyśleć o dalszej diagnostyce, a więc zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.