RTG kręgosłupa 34-latki
witam,miałam badanie rtg kregoslupa z opisu lewoboczne skrzywienie kregoslupa ledzwiowego ,zwezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1 niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych, zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyzowo-biodrowych. Co wynika z tego opisu?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany opis wskazuje głównie na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dodatkowo obecna jest taka wada pod postacią skrzywienia. Niestety nie napisała Pani jakie/czy ma Pani jakiekolwiek objawy oraz z jakiego powodu wykonano badanie. Proszę natomiast pamiętać, że każdy wynik badania powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem, który zlecił badanie.