RTG kręgosłupa lędźwiowego i drętwienie rąk
Proszę o porade,czy powinnam udać się do lekarza rtg kregosłup lędzwiowy ap-bok Skrzywienie kręgosłupa na pograniczu Th-L w lewo z niewielką lewostronną rotacją kręgów,spłycenie lordozy oraz lekko kyfotyczne wygięcie w górnym odcinku lędzwiowym.Zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgowych.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykregowych L5S1.Wyrostek poprzeczny kręgu L5 op stronie lewej opiera się o kość krzyżową. Zgłosiłam się do lekarza gdyż w nocy drętwieją mi obiec rece do łokci bole mam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Zobrazowane zmiany mogą powodować dolegliwości opisane przez Panią. Tak jak Pani napisała, proszę udać się do lekarza zlecającego badanie lub rodzinnego w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.