Ruchy płody a bezpieczna ciąża

Witam, jestem w połowie - 17 tygodniu ciąży. Mam 25 lat. Jest to moje drugie dziecko. W pierwszej ciąży ruchy odczuwałam już od 17 tyg., natomiast teraz nic się nie dzieje, podobno w następnych ciążach powinno czuć się dzidziusia szybciej.

Martwi mnie to (dodam, że jestem szczupłą osobą i mam dość duży brzuch jak na 4 miesiąc), pomimo że ostatnio miałam wizytę u swojego ginekologa i ten po badaniu ginekologicznym stwierdził, że jest wszystko w porządku, że macica jest nawet wyżej niż zwykle w tych tygodniach. Nie miałam jednak jeszcze badania tętna płodu i chyba dlatego nie jestem do końca spokojna.

Czy powinno mnie coś niepokoić? Do którego tygodnia ciąży mogę być w miarę spokojna, a kiedy udać się do lekarza? Kolejną wizytę u ginekologa mam 23 listopada. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie.

Kobiety, które jeszcze nie rodziły powinny czuć pierwsze ruchy dziecka około 20 tygodnia ciąży. Natomiast kobiety będące w kolejnej ciąży poczują pierwsze ruchy około 18 tygodnia ciąży. Jeżeli podczas ostatniej wizyty kontrolnej ginekolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości proszę być spokojną. Na razie uzbroić się w cierpliwość.

Gdyby jednak miała Pani wątpliwości proponuję wcześniejszą wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.