Ruchy w brzuchu po porodzie i brak okresu

Witam, w styczniu urodziłam naturalnymi siłami pierwsze dziecko: synka. Co prawda poród był ciężki, bo bóle dostałam w poniedziałek, o g. 17 były co 3 minuty, niestety rozwarcie tylko na dwa palce i nie skracająca się szyjka, dostałam SKOPOLAN po czym bóle zmniejszyły się do co 8 min., potem wracały co 3 min., ale rozwarcie tylko na 3 palce i nie obkracająca się szyjka macicy. We wtorek o 18 położna przebiła mi wody - były ciemno zielone - podała 5 SKOPOLANÓW na raz - 2 kroplówki - potem wymieniono jeszcze dwie. Faza pierwsza z mega silnymi skurczami trwała od 18 do 24. Skurcze minęły, a ja musiałam przeć na sucho, bo dziecko było już w kanale rodnym, także na sucho przecinano krocze (masakra, jaki ból), półtora godziny parłam dzidziunia: Przodem, bokami, na stojąco, na toaletce i w końcu odjazd (bo mówiłam, że umieram - w zasadzie było już mi wszystko obojętne) - wówczas przybiegła inna położna i zrzuciła mi się 3 razy na brzuch by wyprzeć małego, bo lekarz odmówił wyciągnięcia go w inny sposób :( Poród masakra - ale i tak chcę kiedyś drugiego dzidziunia.

Pierwsze dzieciątko karmiłam dwa miesiące - czyli do miesiąca marca. Byłam u gin. - stwierdził, że macica obkurczyła się prawidłowo/szyjka zamknęła się. Na początku kwietnia pojawiła się pierwsza miesiączka. Druga po 28 dniach. Trzecia z opóźnieniem po 35 dniach. Później zaś każda po 29 dniach. Dziś minęło 8 miesięcy od kiedy miesiączkuję po porodzie i zarówno mija 5 dzień po dniu spodziewanej miesiączki a miesiączki BRAK :( Dodam, iż od 3 m-ca po porodzie stosowałam dwa miesiące po kilka godzin pasy poporodowe, by wciągnął się brzusio, gdyż w ciąży przytyłam sporo z 58 kg na 82 kg :( Potem odpuściłam sobie i zaczęłam 1 lub 2 razy w tyg. chodzić na step, by brzusio zgubić naturalną metodą. Do wagi wróciłam po 9 miesiącach po porodzie - niestety figura już nie ta - więc w 9 miesiącu po porodzie wróciłam na kilka dni do pasów i o dziwo dziwne uczucie :( Przez 3 dni pod wieczór ok g. 22 zaczęło coś ruszać się delikatnie w brzuchu :((( to nie było burczenie - bo uczucie te znane było mi podczas ukochanej pierwszej ciąży. Buuu... zmartwiłam się - myślę - chyba nie druga ciąża? Interpretowałam różne forum na których pisało, że kobiety po porodzie często miewają ruchy w brzuchu spowodowane kurczeniem się (czegoś tam w środku), pomyślałam - pewnie jest tak u mnie. Następnego dnia pojawiły się: nudności i chęć na sen w ciągu dnia (gdzie nigdy w dzień nie sypiam, bo jestem zawsze w ciągłym ruchu). Pobiegłam więc po test - wyszedł negatywny ufff... bo drugiego bąbelka planujemy z mężem za rok :)

W międzyczasie dokładnie w połowie cyklu doszło do zbliżenia seksualnego mojego z mężem z zabezpieczeniem typu prezerwatywa - ale w 100 % był to dzień płodny; gdyż śluz był przezroczysty i mega ciągnący. Zakończenie: oczywiście w środku, ale z prezerwatywą. Dziś mija piąty dzień od braku miesiączki - i dostaję na główkę, bo wchodzę na jedną z stron medycznych i pisze, że prezerwatywa nie jest 100% zabezpieczeniem, gdyż utworzona jest z lateksu, który posiada mikrootwory, które są wielkości 5 um (gdzie największy plemnik może mieć 3 um czyli o 2 um MNIEJ niż mikrootwór prezerwatywy). Wniosek: prezerwatywa przepuszcza plemniki i może dojść do zapłodnienia :( Zatem, proszę o informację: 1. Czy prezerwatywa faktycznie nie jest 100% zabezpieczeniem? I czy faktycznie posiada takie mikrootwory? 2. Czy po 8 miesiącach od odstawienia dzidziunia od cycusia mogą występować aż tak nieregularne miesiączki? 3. Jeśli okaże się, że miesiączka kiedyś się tam pojawi - jak mam obliczyć dzień płodny? Skoro miesiączka po długim okresie pojawiła się jako nieregularna? 4. Czy po porodzie może być tak, że zajdzie się w ciążę, dostanie się okres np. po 35 dniach i potem miesiączkuje się regularnie i np. okres nagle zaniknie?

Boję się, że mogłam zajść w ciążę w opisywanym trzecim miesiącu po porodzie (trzecia miesiączka, która była opóźniona - tu zrobiłam test w pierwszy dzień po spodziewanym terminie miesiączki - wyszedł negatywny - lecz przy mojej pierwszej ciąży pierwszy test też był negatywnym drugi po kilku dniach okazał się pozytywny - tu drugiego testu nie wykonałam, bo pojawiła się w 35 dn miesiączka), miesiączkowałam regularnie, pojawiły się ruchy, zrobiłam test, wyszedł negatywny (myślę w ciąży od 3 miesiąca aż do teraz na pewno nie jestem, a zaokrąglony brzuch to na pewno nie ciąża tylko coś do zgubienia) - teraz BRAK MIESIĄCZKI - i... strach przed zrobieniem kolejnego testu? 5. Czy ruchy w brzuchu po porodzie to rzecz normalna? 6. Jak lekarz/ginekolog podchodzi do używania pasów poporodowych - czy są bezpieczne? 7. W jakim miesiącu ciąży spada Hcg i test ciążowy - ciąży już nie wykryje? Bo czytałam, że wysokie stężenie Hcg w moczu jest na początku ciąży - później zaś spada. Proszę o SZYBCIUTKĄ odp., gdyż każde forum dot. kobiet karmiących, a ja jestem już niekarmiącą 8 miesięcy!!! Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie!

Nie ma 100% metody zabezpieczenia. Nawet preparaty hormonalne cechujące się najniższym indeksem Pearla (największą skutecznością) nie dają 100% pewności. Prezerwatywa zawiera mikrootwory, ale są one mniejsze od plemników, dlatego szanse na poczęcie przy prawidłowym korzystaniu jest naprawdę niewielkie.W obecnej sytuacji konieczne jest wykonanie testu. Należy przełamać strach i zdecydować się na ten krok. Może Pani również udać się na wizytę do ginekologa, który wykona rozstrzygające badanie USG. Jeżeli nie ma Pani zaufania do skuteczności testów z apteki, może Pani wykonać test z krwi, który daje 100% wiarygodny wynik. Poziom betaHCG ulega obniżeniu pod koniec pierwszego trymestru ciąży, ale przez cały okres jej trwania (a także kilka tygodni po rozwiązaniu) jest oznaczalny i możliwy do wykrycia w testach ciążowych. Po 6 tygodniach po porodzie kobieta powinna czuć się tak jak przed poczęciem - nie powinna odczuwać przelewań ani innych dolegliwości. Opinie lekarzy na temat pasów są rozbieżne. Zdecydowana większość specjalistów nie podziela jednak entuzjazmu mam.
Pozdrawiam