Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rumień jak przy boreliozie a antybiotyki

Mam rumień charakterystyczny dla boreliozy,w wakacje 2 razy wyjęłam sobie kleszcza...lekarz przepisal mi augmentin bez zadnych badan....siedze od rana i czytam nt boreliozy..mam pytanie:czy nie lepsza jest doxycyklina w takim przypadku?i czy moge ją dostac ze zniżką czy na 100% płatną,tak jak augmentin,ktory miałam wypisany przez lekarza rodzinnego tez na 100% odpłattnosci?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Zaproponowane leczenie jest jednym z możliwych w przypadku boreliozy. Stwierdzenie charakterystycznych objawów klinicznych upoważnia do rozpoczęcia leczenia bez konieczności dalszej diagnostyki. Kwestie refundacji reguluje NFZ.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy