Rumień wędrujący a karmienie piersią

Posiadam rumien wędrujący kilka miesięcy temu bylam w lesie chodzily po mnie kleszcze jednak nie czulam by mnie ugryzl ktorys.. poszłam do lekarza dostalam antybiotyk duomox na 10 dni.. rumien pomalu znika. Jest 5 dzien. Mam male dziecko 6 mies.karmie piersia. Czy to bolerioza ? Czy jezeli rumien zniknie bedzie wporzadku? Czy dla dziecka karmienie jest bezpieczne i czy nie zarazi sie ode mnie? Czy powinnam wykonać jakies testy po zakonczeniu antybiotyku??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ze specjalistą chorób zakaźnych i specjalistą ginekologiem, którzy dokładnie zanalizują opisane przez Panią dane. Mówiąc ogólnie być może wskazane będzie odstawienie dziecka od piersi.