Rumienie na skórze a badania przeciwciał

Witam, ok. 3 tygodnie temu zauważyłem na ciele ugryzienie z nieregularnymi czerwonymi plamami w okół. Teraz plamy nieco przybladły, ale też wydaje mi się że się "rozeszły": http://oi68.tinypic.com/vp88le.jpg. Swędzi rzadko (trochę raz na kilka dni). Lekarz stwierdził że podobne do rumienia boreliozy, ale jako że nie jest "domknięte" i nie przypominam sobie kleszcza, może to być jakiś pajęczak. Dał 5 dni antybiotyku i zasugerował sprawdzenie przeciwciał za 4-5 mies. Czy takie podejście jest ok?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że tak. bez badania lekarskiego cieżko jest coś wiecej powiedzieć. proponuję kierowac się zaleceniami lekarza prowadząćego .