Jak stosować leki na boreliozę?

Dzień dobry, miesiąc temu córkę ugryzł kleszcz, rumienia brak, ale w badaniach pajęczaka wyszło zakażenie boreliozą. Córka czuje się doskonale, chcę zrobić badania w kierunku boreliozy z surowicy. jadnak ... czy nie powinnam najpierw postarac się o antybiotyk. Doświadczeni dają dzieciom Sumamed. Proszę o pomoc w wyliczeniu dawkowania - 3 tabletki, czy 6, a może dłużej? 250 mg. czy 100. Dziękuję. Żaden lekarz NFZ nie odpowiedział mi na te pyt.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza pediatry i kierowac się jego zaleceniami