Czy zmiana zachowania u dziecka może świadczyć o boreliozie?

Moją córkę (15 m-cy) 2 tyg. temu ugryzł kleszcz. Został wyjęty szybko i w całości. Pediatra kazała się zgłosić po wystąpieniu rumienia. Pytałam, czy zbadać kleszcza (odpowiedziała, że bez sensu), czy zbadać dziecko i po jakim czasie (odpowiedziała, że badania nie są wiarygodne) i właściwie niczego mi nie powiedziała. 5 dni później córka miała gorączkę (do 40 st), a nast.dnia zdrowa. Jest jednak nieswoja, płaczliwa, ma gorszy apetyt. Czy to może swiadczyć o chorobie? Na co i kiedy ją przebadać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do pediatry po badaniu bedzie można coś więcej powiedzieć